آخرین وضعیت بازار شیرخشک نوزاد/ قیمت ها تغییر کرده است؟

رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد گفت: سازمان غذا و دارو قیمت شیرخشک نوزاد را از آبان ماه تغییر داده است.

هانی تحویل زاده در گفت وگو با تیتروز، با بیان اینکه  سازمان غذا و دارو قیمت شیرخشک نوزاد را در آبان ماه تغییر داده است، گفت: این سازمان زمانی که ارز 28 هزار و500 تومانی جایگزین ارز 4200 تومانی شد و هزینه تولید کارخانه های تولیدکننده شیرخشک نوزاد 7 برابر شد، قیمت ها را تغییر داد.

وی ادامه داد: قیمت هر قوطی شیرخشک حدود 70 هزار تومان بود که به 135 تا 140 هزار تومان رسیده است. البته در این تغییر قیمت نظر تولیدکنندگان پرسیده نشده بود و معتقدیم باید بیش از این باشد.

رییس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد تصریح کرد: وقتی قیمت تمام شده تولید 7 برابر شود قیمت برای مصرف کننده باید 2.5 تا 2.8 برابر شود، ولی در حال حاضر چنین نیست.

وی عنوان کرد: بر اساس سازوکار سازمان غذا و دارو سهمیه هر نوزاد در ماه 24 قوطی است که 12 قوطی آن با قیمت 70 هزار تومان و 12 قوطی دیگر نیز با قیمت آزاد به فروش می رسد.

تحویل زاده اضافه کرد: البته این شیوه فروش برای داروخانه ها نیز مشکل ایجاد کرده است، زیرا برای 12 قوطی شیرخشک که با قیمت قبل محاسبه می شود داروخانه باید قیمت جدید بپردازد و مابه التفاوت را از بیمه دریافت کند که مشخص نیست دقیقا چه زمانی این پرداخت صورت می گیرد.

وی در ادامه گفت: وقتی تغییر نرخ ارز شیر خشک داریم دولت باید در بودجه آن را ببیند و برای آن منابع تخصیص دهد تا فشار بر مصرف کننده، تولیدکننده و توزیع کننده نباشد.

وی افزود: آمار تولید شیر داخل در ماه حداکثر 7 میلیون عدد در ماه است و به طور کل واردات کلا کمتر از یک میلیون عدد بوده است. واردات مشکلی از بازار داخلی حل نکرده و بازار داخل از تولید داخل تامین می شود.

به گفته وی ظرفیت تولید داخل 7.5 میلیون عدد در ماه است که بیش از نیاز داخل است.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین وضعیت بازار شیرخشک نوزاد/ قیمت ها تغییر کرده است؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین وضعیت بازار شیرخشک نوزاد/ قیمت ها تغییر کرده است؟"، کلیک کنید.