آغاز ویرایش ثبت نام خودرو وارداتی جانبازان از شنبه 6 اسفند – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تیتروز، مهدی ضیغمی گفت: نظر به اینکه آیین نامه واردات خودرو جانبازان تغییر کرده و برخی جانبازان بر اساس آیین نامه، شرایط گروه انتخاب خودروی آنها جابه جا شده، لذا لازم است مجدداً ویرایش جدید صورت پذیرد.

وی افزود: حدود 3 هزار جانباز واجد شرایط نیز نتوانستند در طرح واردات خودرو جانبازان ثبت نام اولیه کنند که بر همین اساس مقرر شد؛ این افراد هم با مراجعه با سامانه، ثبت نام اولیه خودروی خود را انجام دهند.

رییس سازمان توسعه تجارت عنوان کرد: به دلیل درخواست های مکرر جانبازان نسبت به تغییر خودروی انتخابی و همچنین افزوده شدن تعدادی خودرو جدید تصمیم گرفته شد فقط یک بار به کلیه جانبازان معزز اجازه داده شود در صورت تمایل مجدداً خودروی خود را ویرایش کنند. بر اساس اطلاعیه صادر شده جانبازان ویژه 70 درصد 6 و 7 اسفند و سایر جانبازان 70 درصد 8 و 9 اسفند جانبازان 50 تا 69 درصد نیز 10 تا 12 اسفند می توانند به سامانه مراجعه و نسبت به ویرایش درخواست خود اقدام کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به جزییات تغییر آیین نامه واردات خودروی جانبازان گفت: منع قانونی 5 سال عدم فروش خودرو از آیین نامه حذف شده و جانبازان راساً می توانند اقدام به واردات خودرو کنند.

وی اشاره کرد: بر اساس آیین نامه جدید چنانچه فرد جانباز اقدام به واردات کند کلیه مراحل مربوط به اخذ خدمات پس از فروش، استاندارد، محیط زیست، امور گمرکی و شماره گذاری را شخصاً باید انجام دهند. مگر آنکه قبلاً خودرو انتخابی وارد کشور شده و مراحل استاندارد و محیط زیست را طی کرده باشد که در این صورت دو مرحله استاندارد و محیط زیست را لازم نیست انجام دهد.

ضیغمی اظهار کرد: تمام تلاش وزارت صنعت معدن و تجارت آن است که کلیه جانبازان مشمول در کمترین زمان خودروی درخواست خود را دریافت کنند و چنانچه بانک مرکزی ارز مورد نیاز خودروهای مذکور را تامین کنند به سرعت می توان واردات خودرو جانبازان را آغاز کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز ویرایش ثبت نام خودرو وارداتی جانبازان از شنبه 6 اسفند – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز ویرایش ثبت نام خودرو وارداتی جانبازان از شنبه 6 اسفند – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.