آماده باش مددسراهای سیار برای کارتن خواب ها و بی سرپناهان در شب های سرد پایتخت

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران از آماده باش گشت های «حامی شهر» در شب های سرد پایتخت برای جذب افراد بدون سرپناه و معتادان کارتن خواب خبر داد.

احمد احمدی صدر در گفت وگو با تیتروز، با اعلام آماده باش گشت های «حامی شهر» در شب های سرد پایتخت، گفت: با توجه به روزها و شب های  سرد پایتخت، بیش از 40 گشت فوریت های خدمات اجتماعی «حامی شهر» به صورت شبانه روزی آماده باش هستند و فعالیت های خود را نیز افزایش داده اند تا در صورت مشاهده افراد آسیب دیده اجتماعی در سطح مناطق 22گانه کلانشهر تهران نسبت به انتقال آنها به مددسراها اقدام کنند.

فعالیت گشت های موتوری در سطح معابر تهران

وی از فعالیت گشت های موتوری در سطح معابر خبر داد و افزود: گشت های موتوری در معابر سخت همون کوچه پس کوچه هایی که ون های حامی شهر امکان ورود ندارند، رفته و نسبت به جذب افراد بی خانمان و معتادان کارتن خواب اقدام می کنند.

انتقال افراد بی سرپناه و معتادان کارتن خواب به 20 مددسرای پایتخت

احمدی صدر با بیان اینکه افراد بی سرپناه و معتادان کارتن خواب توسط گشت های «حامی شهر» به 20 مددسرا در سطح تهران انتقال داده می شوند، افزود: در حال حاضر ظرفیت مددسراهای کلانشهر تهران حدود2500 نفر است که برای پذیرش افراد بی سرپناه و کارتن خواب وجود دارد و به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به این عزیزان هستند.

تکمیل ظرفیت مددسراهای پایتخت تا 2000 نفر در شب های سرد زمستان 

انتقال معتادان متجاهر به مراکز «یاورشهر»

مدیرعامل سازمان خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینکه در شب های سرد اخیر ظرفیت مددسراها تا 2000 نفر نیز تکمیل شده است، تاکید کرد: معتادان متجاهر نیز در صورت جذب به مراکز غربالگری ارجاع داده خواهند شد و به مراکز «یاورشهر» منتقل می شوند.

فعالیت 20 مددسرای سیار فصلی و استقرار آنها در میادین اصلی پایتخت

وی با اشاره به فعالیت 20 مددسرای سیار فصلی و استقرار آنها در میادین اصلی پایتخت، گفت: افرادی که مایل به رفتن به مددسراها نیستند می توانند تا صبح در این اتوبوس ها بخوابند که همکاران ما نیز نسبت به ارایه یک وعده غذای گرم و پتو اقدام خواهند کرد و بخاری اتوبوس نیز فعال خواهد بود.

تهرانی ها با مشاهده افراد آسیب دیده در شب های سرد با 137 تماس بگیرند 

وی در پایان اعلام کرد: از شهروندان درخواست می شود که در صورت مشاهده افراد آسیب دیده اجتماعی در این شب های سرد با سامانه 137 شهرداری تهران تماس بگیرند تا گشت های فوریت های خدمات اجتماعی «حامی شهر» نسبت به انتقال این افراد به مددسراها اقدام کنند.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد " آماده باش مددسراهای سیار برای کارتن خواب ها و بی سرپناهان در شب های سرد پایتخت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با " آماده باش مددسراهای سیار برای کارتن خواب ها و بی سرپناهان در شب های سرد پایتخت"، کلیک کنید.