آمادگی پلیس گیلان برای کمک به مردم گرفتار در برف/پرهیز از تردد غیرضرور

تیتروز/گیلان فرمانده انتظامی استان گیلان از آماده باش کامل پلیس در ساعات اولیه بارش سنگین برف برای خدمت رسانی به شهروندان خبر داد و گفت: پلیس در کنار سایر عوامل امدادی در حال بازگشایی محورها و جابجایی مسافران گرفتار در برف است.

سردار عزیزالله ملکی امروز، هفتم اسفندماه در حاشیه بازدید از محورهای استان گیلان در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: یگان های انتظامی گیلان در پی وضعیت جوی نامناسب و هشدارهای هواشناسی، با بسیج تمامی امکانات و ناوگان خودرویی، به کمک و امداد مسافران و شهروندان شتافتند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه یگان های انتظامی گیلان از ساعات اولیه بارش برف، تمامی توان و امکانات خود را بسیج کرده اند، افزود: ماموران انتظامی برای کمک و انتقال مسافران و شهروندان گرفتار در برف و نیز ارایه خدمات به این عزیزان در آماده باش کامل هستند.

وی افزود: اکیپ های انتظامی، یگان ویژه و پلیس راه به کمک عوامل امدادی و راهداری وظیفه بازگشایی محورها و جابجایی مسافران گرفتار در برف را بر عهده گرفته اند.

سردار ملکی، بازگشایی برخی از معابر عمومی، امدادرسانی به خودروهای آسیب دیده، نصب زنجیرچرخ خودروهای شهروندان و اطلاع رسانی به موقع وضعیت جوی و هشدارهای انتظامی به مسافران را از دیگر اقدامات پلیس گیلان برشمرد و گفت: پلیس برای برقراری نظم، آرامش و افزایش امنیت شهروندان تمامی سعی و تلاش خود را به کار گرفته است.

پلیس در حال سوار کردن مسافران در راه مانده
خدمت رسانی یگان امداد پلیس گیلان به عابران در راه مانده

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به حضور پلیس راه و سایر دستگاه های خدماتی و امدادرسانی در سطح محورهای مواصلاتی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر فقط محور پونل – خلخال از محدوده زندانه به سمت خلخال انسداد فصلی دارد.

سردار ملکی افزود: وضعیت استان از نظر امنیتی آرام و مطلوب است و پلیس به همراه سایر نهادها در کنار مردم و یاری رسان آنها خواهد بود تا هیچ گونه مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود.

وی با اشاره به اینکه ترددهای بی مورد سبب کند شدن عبور و مرور و اختلال در خدمت رسانی نیروهای امدادی است، گفت: از شهروندان انتظار داریم با توجه به در پیش بودن یخبندان و لغزنده بودن معابر با هوشیاری و رعایت کامل مقررات رانندگی کرده و برای جلوگیری از حوادث احتمالی از تردد غیرضروری خودداری کنند.

فرمانده انتظامی استان گیلان در خاتمه به مسافران توصیه کرد: از سفرهای غیر ضروری به استان اجتناب کنند و در صورت ضرورت حتما قبل از سفر، آخرین وضعیت محورها را بررسی و تجهیزات زمستانی مناسب مانند زنجیر چرخ، آذوقه، پتو و البسه گرم به همراه داشته باشند.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمادگی پلیس گیلان برای کمک به مردم گرفتار در برف/پرهیز از تردد غیرضرور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمادگی پلیس گیلان برای کمک به مردم گرفتار در برف/پرهیز از تردد غیرضرور"، کلیک کنید.