آمار امیدوارکننده استقلالی ها؛ دربی مساوی شود، قهرمان می شوند!

به گزارش خبرگزاری تیتروز؛ آبی پوشان پایتخت با انگیزه کسب امتیاز از مسابقه داربی پا به دیدار با پرسپولیس گذاشتند و هدف اولیه شان، مدیریت مسابقه و دفاع از یک امتیاز بود و در وهله بعدی به دنبال خلق موقعیت روی دروازه حریف و رسیدن به گل پیروزی بخش بودند. شاگردان جواد نکونام با دفاعی چندلایه به خوبی توانستند خواسته های این سرمربی جوان را اجابت کنند و در نهایت، آبی ها با کسب امتیاز به کار خود در مسابقه داربی پایان دادند و توانستند به مانند دیدار رفت از حریف خود امتیاز کسب کنند.

به گزارش فوتبال 360، استقلالی ها در دیدار رفت که به میزبانی پرسپولیس برگزار شد، توانستند با تساوی 1-1 کار خود را در مسابقه داربی به پایان برسانند و تساوی بدون گل در بازی برگشت باعث شد تا با توجه به گل زده در خانه حریف، شاگردان جواد نکونام بتوانند در بازی رودررو عملکرد بهتری را از خود نسبت به پرسپولیس به جای بگذارند و این اتفاق باعث شده تا در صورت برابر شدن امتیازات در ادامه فصل، استقلالی ها در جایگاهی بالاتر از پرسپولیس در جدول رده بندی قرار گیرند. آبی پوشان پایتخت از ثبت نتیجه تساوی در داربی های رفت وبرگشت خاطرات خوشی دارند و هر 3 قهرمانی اخیر استقلال در لیگ برتر در شرایطی رقم خورده که مسابقه داربی در آن فصل برنده نداشته است!

به یاد قهرمانی در لیگ هشتم با قلعه نویی

آبی پوشان پایتخت در هشتمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران به شکلی دراماتیک با هدایت امیر قلعه نویی توانستند فاتح عنوان قهرمانی لیگ برتر شوند. در آن فصل شاگردان امیر قلعه نویی در داربی رفت، برابر پرسپولیس با گلزنی آرش برهانی پیش افتادند اما در واپسین دقایق مسابقه، گلزنی علی کریمی سد راه برتری آبی ها شد. در بازی برگشت هم شرایطی مشابه برای استقلالی ها پیش آمد؛ به طوری که آن ها با گلزنی مجتبی جباری از حریف خود پیش بودند اما در وقت های تلف شده، مازیار زارع از روی نقطه پنالتی بازی را به تساوی کشاند تا هم داربی رفت و هم داربی برگشت با تساوی 1-1 به پایان برسد. با وجود تساوی در 2 مسابقه داربی، آبی ها در آن فصل فاتح رقابت های لیگ هشتم شدند.

سناریویی که در لیگ دوازدهم هم تکرار شد!

شاگردان امیر قلعه نویی در لیگ دوازدهم، در بازی رفت وبرگشت مقابل پرسپولیس به تساوی بدون گل رضایت دادند و این 2 تساوی 0-0 پیاپی، آغاز سریال 4 تساوی متوالی و بدون گل سرخابی ها بود. با وجود آنکه آبی ها در داربی پایتخت 4 امتیاز مهم را از دست دادند اما استقلالی ها در لیگ دوازدهم توانستند در قامت تیم قهرمان کار خود را به پایان برسانند و آخرین قهرمانی امیر قلعه نویی در تاریخ لیگ برتر در همان فصل به ثبت رسید تا سناریو لیگ هشتم، برای آبی ها در لیگ دوازدهم هم تکرار شود.

فرهاد هم با تساوی در داربی قهرمان شد!

استقلالی ها آخرین بار در لیگ بیست ویکم بود که توانستند به مقام قهرمانی لیگ برتر برسند؛ آن هم یک قهرمانی تاریخی و بدون شکست. جالب آنکه قهرمانی تاریخی آبی ها در حالی به دست آمد که شاگردان فرهاد مجیدی هم در داربی نتوانستند برنده باشند و بعد از تساوی 0-0 در بازی رفت، گلزنی رودی ژستد در واپسین دقایق مسابقه، استقلالی ها را از شکست در مسابقه داربی نجات داد تا به شکلی دراماتیک هم رکورد شکست ناپذیری شاگردان مجیدی حفظ شود و هم اینکه آن ها بتوانند به امتیازی ارزشمند برابر پرسپولیس دست پیدا کنند. با توجه به تجربه 3 قهرمانی اخیر آبی ها در لیگ برتر، هواداران این تیم امیدوارند که این سناریو در فصل جاری هم تکرار شود و آن ها با وجود از دست دادن 4 امتیاز در داربی ها، بتوانند در پایان فصل جشن قهرمانی بگیرند.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمار امیدوارکننده استقلالی ها؛ دربی مساوی شود، قهرمان می شوند!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمار امیدوارکننده استقلالی ها؛ دربی مساوی شود، قهرمان می شوند!"، کلیک کنید.