آمریکا معافیت تحریمی ایران را تمدید کرد

«متیو میلر» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد واشنگتن معافیت تحریمی که اجازه می دهد عراق از ایران برق وارد کند را به مدت 120 روز دیگر تمدید کرده است.

به گزارش تیتروز، این معافیت به عراق اجازه می دهد تا پرداخت های واردات برق از ایران را به حساب های خارج از کشور که تهران می تواند آن ها را مورد استفاده قرار دهد، واریز کند.

پیشتر رسانه های آمریکایی گفته بودند این معافیت به تهران اجازه دسترسی به حدود 10 میلیارد دلار وجوه مسدود شده اش را می دهد.

میلر می گوید این معافیت ها از سال 2018 تمدید می شده و این منابع مالی در حساب های کنترل شده که ایران می تواند با استفاده از آن کالاهای بشردوستانه خریداری کند، ذخیره می شود.

وزارت خارجه آمریکا در حالی تاکید دارد که این وجوه تنها برای مقاصد بشردوستانه مانند غذا و دارو قابل استفاده است که منتقدان دولت بایدن می گویند پول قابل جابجایی است و تهران می تواند از آن برای اهداف دیگر استفاده کند.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا معافیت تحریمی ایران را تمدید کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا معافیت تحریمی ایران را تمدید کرد"، کلیک کنید.