آیا جنبش حماس با ترور «یحیی سنوار» یا دیگر رهبران آن از بین می رود؟

یحیی سنوار در اردوگاه خان یونس متولد شد. 22 سال را در زندان اشغالگران گذراند و اکنون تبدیل به کابوس صهیونیست ها شده. کسی که گفته می شود طراح طوفان الاقصی است و صهیونیست ها آرزوی ترورش را دارند.

به گزارش تیتروز، به نقل از مشرق، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، گفته است، یحیی سنوار «مرد مرده ای در حال راه رفتن» است. نتانیاهو او را اولین دشمن خود می داند و صهیونیست ها معتقدند سنوار مغز متفکر “شنبه سیاه نفرین شده” یا همان 7 اکتبر (2023) است.

خبرنگار شبکه آمریکایی بلومبرگ گفته تصویر فردی با موهای خاکستری و سبیل های کمتر سفید، با نام یحیی سنوار که سمت ریاست «حماس» را در نوار غزه دارد، در صدر فهرست افراد تحت تعقیب در مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی نصب شده است.

دکتر حسین رویوران تحلیل گر ارشد مسایل منطقه غرب آسیا در گفتگو با مشرق درباره این عضو جنبش حماس در غزه گفت، رژیم صهیونیستی اعلام کرده، یحیی سنوار مسیول پرونده اسرای صهیونیست در غزه است و باید ترور شود، اما واقعیت این است که سنوار جایگاه مهمی در نوار غزه دارد، ولی نمی توان جنبش مقاومت اسلامی «حماس» را به یک فرد خلاصه کرد. صهیونیست ها فکر می کنند، اگر سنوار را ترور کنند، جنبش حماس در نوار غزه از بین می ورد.

این کارشناس مسایل غرب آسیا افزود، برخی اعضای دفتر سیاسی «حماس» دارای جایگاه حقوقی هستند و برخی هم انتخاب می شوند. نوار غزه، کرانه باختری، اسرای فلسطینی و آوارگان فلسطینی در خارج از فلسطین در جنبش حماس نماینده دارند. یحیی سنوار از سوی اعضای حماس در غزه به عنوان مسیول این منطقه انتخاب شده است.

این کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و دستگاه های نظامی و اطلاعاتی آن در بحبوحه جنگ غزه، در به در به دنبال یافتن و ترور یحیی سنوار است، گفت، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی احساس می کند، سنوار سمبل مقاومت و حماس در غزه است، و اگر این فرد بازداشت یا کشته شود، می تواند تصویر پیروزی را به صهیونیست ها القا کند.

حسین رویوران تاکید کرد، بزرگترین اشتباه و توهم رژیم صهیونیستی این است که تشکیلات را به افراد متکی می دانند. حماس دارای ساختار تشکیلاتی است و به عنوان یک سازمان عمل می کند و افراد در این سازمان نقش ایفا می کنند، اما به این معنا نیست که اگر فردی حذف شد، سازمان تعطیل یا از بین می رود.

این کارشناس مسایل غرب آسیا در پایان گفت، رژیم صهیونیستی از همان ابتدای تاسیس جنبش «حماس» اعضای مهم این جنبش را ترور کرد. شیخ احمد یاسین رهبر حماس، عبدالعزیر رنتیسی، یحیی عیاش و دیگر اعضای برجسته حماس به شهادت رسیدند و حماس تضعیف نشد و روز به روز قدرتمندتر شد. با وجود اینکه یحیی سنوار عضو مهم جنبش حماس است، و حتی اگر رژیم صهیونیستی بتواند او را ترور کند، قطعا تغییری در توان «حماس» به وجود نخواهد آمد.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیا جنبش حماس با ترور «یحیی سنوار» یا دیگر رهبران آن از بین می رود؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیا جنبش حماس با ترور «یحیی سنوار» یا دیگر رهبران آن از بین می رود؟"، کلیک کنید.