ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: تقابل اسراییل و حزب الله به نقطه هشدار رسیده است

ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: تقابل اسراییل و حزب الله به نقطه هشدار رسیده است

به گزارش تیتروز؛ حماس در نهایت به پیشنهاد صلح مطرح شده از سوی جو بایدن، رییس جمهور آمریکا که به طور یکجانبه در راستای منافع رژیم صهیونیستی تنظیم شده بود پاسخ رسمی داد؛ موضوعی که اکنون مقامات واشنگتن از آن راضی نیستند.

بر این اساس، متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری امروز خود در جمع اصحاب رسانه مدعی شد که واشنگتن از پاسخ اخیر جنبش حماس به طرح صلح بایدن ناراضی بوده و به عبارت بهتر این پاسخ باعث ناامیدی آمریکا شده است.

به گزارش تیتروز به نقل از الجزیره، این مقام آمریکایی بدون اشاره به توحش رژیم صهیونیستی در نسل کشی فلسطینیان در غزه و عدم پایبندی تل آویو به قوانین بشردوستانه، خاطر نشان کرد: پاسخ حماس به این طرح طول کشید. همچنین حماس متمم هایی را به این طرح افزوده است که باعث تاخیر در رسیدن به یک توافق صلح می شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به نقش میانجیگران منطقه ای برای حل و فصل منازعه در غزه، تاکید کرد: ما از قطر به دلیل تلاش های کلیدی در میانجیگری میان حماس و اسراییل در طول جنگ سپاسگزار هستیم. آنها شرکایی استثنایی هستند که به طور خستگی ناپذیری می کوشند توافق صلح حاصل شود. ما به دلیل مواضع دوحه، از آنها تشکر می کنیم.

وی در پایان با اشاره به خطر تشدید تنش ها در مرزهای شمالی سرزمین های اشغالی با لبنان، گفت: اکنون تقابل ارتش اسراییل و حزب الله به نقطه هشدار رسیده و بهترین راهکار برای حل و فصل این مسیله رسیدن به توافق صلح برای استقرار آتش بس در غزه است. بسیار دشوار است که بتوانیم درباره شرایط هفته های آینده یک پیش بینی داشته باشیم اما تمرکز فعلی ما رسیدن به توافق صلح است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: تقابل اسراییل و حزب الله به نقطه هشدار رسیده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: تقابل اسراییل و حزب الله به نقطه هشدار رسیده است"، کلیک کنید.