ارایه خدمت به 5 هزار نفر از ابتدای طرح نوروزی

تیتروز/ایلام مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: از آغاز طرح نوروزی از 24 اسفند ماه تاکنون 5 هزار و 500 نفر از خدمات داوطلبانه این جمعیت بهره مند شده اند. 

حمزه محمدی مقدم در این خصوص اظهار کرد: پویش های هلال رحمت، مرهم برای زایر، بشردوستی، طرح نیابت، داوطلب یار امداد و نجات، غربالگری سلامت و مروجین سلامت از برنامه معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ایلام در ایام نوروز است. 

محمدی مقدم از توزیع 390 بسته کمک معیشتی به ارزش 3 میلیارد و 900 میلیون ریال از آغاز پویش هلال رحمت تاکنون در استان ایلام خبر داد و گفت: پویش هلال رحمت با هدف تکریم خانواده های نیازمند و اطعام کریمانه در ماه مبارک رمضان و ایام نوروز ، با مشارکت خیرین و اعضای داوطلب معاونت امور داوطلبان جمعیت هلال احمر استان ایلام اجرا شده و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد. 

وی بیان کرد: داوطلبان این جمعیت با حضور در منازل خانواده خانه سالمندان و معلولین، با 136 نفر در قالب طرح نیابت دیدار، عیادت و از آنها دلجویی کردند و بسته های معیشتی و بهداشتی به ارزش 1 میلیارد و 300 میلیون ریال نیز از سوی جمعیت هلال احمر استان ایلام به جامعه هدف طرح نیابت در این دیدارها اهداء شده است. 

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام ادامه داد: طرح مروجین سلامت به منظور کاهش و کنترل رفتارهای پر خطر در ایام چهارشنبه آخر سال برگزار شد و در این طرح 157 نفر از داوطلبان مشارکت داشته و 900 نفر از خدمات این طرح بهره مند شدند.

محمدی مقدم از برپایی 18 ایستگاه سلامت توسط اعضای داوطلبان در سطح استان خبر داد و افزود: بیش از 1000 نفر از خدمات این جمعیت از جمله تست قند و فشار خون بهره مند شدند. 

محمدی مقدم همچنین از ارایه خدمات به 360 نفر در راستای اجرای طرح داوطلب یار امداد و نجات هلال احمر در استان خبر داد و افزود: در این برنامه که در راستای خدمت رسانی به مسافران نوروزی اجرا می شود، پزشکان و پیراپزشکان داوطلب با استقرار در پایگاه های امداد و نجات جاده ای، خدمات درمانی خود را به مسافران ارایه می دهند. 

وی افزود: در پویش «بشردوستی» 12 پایگاه با هدف جمع آوری کمک های نقدی به نفع مردم مظلوم غزه و سیل زدگان سیستان و بلوچستان در سطح استان ایجاد شده اند. 

به گزارش تیتروز به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، محمدی مقدم ادامه داد: در طرح مرهم زایر تاکنون 200 قلم دارو جمع آوری شده که متناسب با نیاز در مراسم اربعین حسینی، مراکز درمانی جمعیت هلال احمر در کشور عراق، کاروان های سلامت در مناطق محروم روستایی و محلات کمتر برخوردار شهری و حاشیه نشین استفاده می شوند.

پایان خبر تیتروز 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارایه خدمت به 5 هزار نفر از ابتدای طرح نوروزی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارایه خدمت به 5 هزار نفر از ابتدای طرح نوروزی"، کلیک کنید.