ارتش اردن پروازهای هوایی خود را افزایش داد

نیروهای مسلح اردن اعلام کردند که حدود ساعت یک بامداد روز سه شنبه، نیروی هوایی سلطنتی برای جلوگیری از هرگونه نفوذ هوایی و دفاع از آسمان پادشاهی اردن، پروازهای هوایی خود را افزایش داده است.

به گزارش تیتروز، خبرگزاری پترا به نقل از سخنگوی رسمی نیروهای مسلح گزارش داد که این اقدام به منزله تایید موضع قاطع اردن مبنی بر اجازه ندادن به استفاده از حریم هوایی اردن توسط هیچ طرفی برای هر هدفی با توجه به نقض حاکمیت اردن است که ممکن است امنیت کشور و شهروندان را تهدید کند.

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح از شهروندان خواست تا به شایعاتی که ممکن است موجب تشویش اذهان آحاد جامعه شود، گوش ندهند و اطلاعات را از منابع رسمی دریافت کنند.

ایمن الصفدی، وزیر امور خارجه اردن پیشتر با اشاره به پاسخ احتمالی اشغالگران به حمله بزرگ ایران، گفته بود که اردن با هرگونه موشک اسراییلی که از حریم هوایی اردن عبور کند، مقابله خواهد کرد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز روز دوشنبه با تاکید بر روابط دوستانه با اردن، گفت: تماس ها بین مقامات 2 کشور ادامه دارد و رایزنی های خوبی در ماه های گذشته بین وزرای خارجه 2 کشور صورت گرفته است.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارتش اردن پروازهای هوایی خود را افزایش داد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارتش اردن پروازهای هوایی خود را افزایش داد"، کلیک کنید.