اردن: تلاش می کنیم مانع حمله به رفح شویم

وزیر خارجه اردن از تلاش کشورش برای جلوگیری از حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به «رفح» در جنوب نوار غزه خبر داد.

به گزارش تیتروز، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن در دیدار با همتای ایرلندی خود در این باره اظهار کرد: هجوم به رفح منجر به یک قتل عام جدید می شود که به فهرست قتل عام های صورت گرفته توسط اسراییل در نوار غزه اضافه می شود.

طبق گزارش شبکه الجزیره، وی گفت: ما موافقت تلاش برای جلوگیری از حمله رژیم اشغالگر به رفح هستیم.

الصفدی تاکید کرد: تنها راه حل این درگیری ایجاد یک کشور مستقل فلسطینی است.

وزیر خارجه اردن درباره تلاش های رژیم صهیونیستی برای برچیدن آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) نیز تاکید کرد: انحلال آنروا هدفی است که اسراییل قبل از هفتم اکتبر روی آن کار کرده بود و جامعه بین المللی نباید این اجازه را بدهد.

وی ادامه داد: ما بار دیگر درخواست خود را از کشورها برای از سرگیری کمک مالی به آنروا پس از اثبات دروغ بودن اتهامات اسراییل تکرار می کنیم.

«مایکل مارتین» وزیر امور خارجه ایرلند نیز گفت که آنها با کشورهای همفکر در اتحادیه اروپا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین همکاری می کنند.

مارتین افزود: باید فورا آتش بس در غزه برقرار شود و کمک ها بدون مانع وارد این باریکه شوند.

وی تاکید کرد: ما به حقوق فلسطینی ها برای تعیین سرنوشت و تامین آینده آنها در داخل کشور خود معتقدیم.

مارتین درباره تحولات کرانه باختری نیز اظهار کرد: وضعیت در کرانه باختری بسیار خطرناک است و تشدید تنش باید هرچه سریعتر کاهش یابد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش از تصمیم آلمان برای از سرگیری کمک های مالی به آنروا استقبال و آن را اقدامی بی طرفانه ارزیابی کرد.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اردن: تلاش می کنیم مانع حمله به رفح شویم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اردن: تلاش می کنیم مانع حمله به رفح شویم"، کلیک کنید.