ارومیه کار را به بازی سوم کشاند/ فولاد در انتظار حریف – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تیتروز، مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر مردان ایران از روز یکشنبه پنجم فروردین با حضور چهار تیم فولاد سیرجان ایرانیان، پیکان تهران، شهداب یزد و شهرداری ارومیه در سالن فدراسیون والیبال آغاز شد و به مدت شش روز مسابقات این مرحله پیگیری می شود.

دیدار رفت شهرداری ارومیه و شهداب یزد، روز ششم فروردین ماه برگزار شد و شهداب یزد با پیروزی سه بر یک برابر شهرداری ارومیه یک گام به دیدار فینال نزدیک تر شد.

در دیدار برگشت دو تیم که از ساعت 19 امروز (چهارشنبه هشتم فروردین) برگزار شد، شهرداری ارومیه سه بر دو برابر شهداب پیروز شد تا مشخص شدن دیگر فینالیست لیگ برتر به روز شنبه یازدهم فروردین ماه موکول شود.

در این دیدار پرهیجان، شهداب یزد سه امتیاز متوالی در ابتدای ست نخست گرفت تا نشان دهد برای تمام کردن کار در دو مسابقه و راه یابی به فینال پا به میدان گذاشته است. شهدابی ها برتری خود را تا پوین 9 حفظ کردند اما به یک باره شهرداری ارومیه با امتیازات متوالی اختلاف خود با حریف را صفر کرد تا تماشاگران حاضر در سالن شاهد دیداری پایاپای باشند. شهدابی ها بار دیگر از امتیاز 14 سه پوین متوالی گرفتند تا عبدالرضا علیزاده را ناچار به گرفتن اولین وقت استراحت این مسابقه کنند. ارومیه برای بازگرداندن مسابقه تلاش زیادی کرد تا در نهایت در امتیاز 21 اختلاف سه امتیازی را به یک پوین رساند. البته در ادامه موفق نبود و ست نخست را با امتیاز 22 بر 25 واگذار کرد.

در ابتدای ست دوم یک بار دیگر شهدابی ها با عملکرد بهتر نسبت به حریف دو اختلاف امتیاز ایجاد کردند اما ارومیه ای های پرتلاش در امتیاز پنج با شهداب برابر شدند تا مسابقه جانی تازه بگیرد. در این ست هم سه امتیاز متوالی شهداب در پوین 8 بر 5 باعث شد علیزاده برای ارومیه درخواست استراحت دهد تا بازیکنانش بار دیگر به مسابقه برگردند. البته این زمان کمک چندانی به شهرداری نکرد. در دومین وقت استراحت تغییری اساسی در روحیه بازیکنان ارومیه ایجاد شد و نتیجه 17 بر 16 شد تا تندوران با گرفتن یک وقت استراحت وقفه ای در امتیازگیری حریف داشته باشد. ترفند سرمربی کارساز نشد و ارومیه 17 بر 17 با شهداب مساوی شد تا بار دیگر مسابقه جذاب تر از پیش دنبال شود. در نهایت این ست 25 بر 23 به نفع شهرداری ارومیه پایان یافت تا دو تیم در ست شماری برابر شوند.

جدال شهرداری ارومیه و شهداب در سومین ست هم برابر پیش رفت تا این دیدار در سالن آزادی با تشویق های مداوم هواداران پرتعداد دو تیم ادامه یابد. رقابت دو تیم که از همان ابتدای ست با امتیازاتی برابر پیش رفته بود لحظه به لحظه حساس تر شد و در امتیاز 21 بر 20 به نفع شهرداری، تندروان با یک درخواست درست ویدیوچک موفق شد، امتیازات را به تساوی بازگرداند و در ادامه یک امتیاز پیش افتد تا علیزاده درخواست استراحت دهد. این درخواست سرمربی موفقیت آمیز بود و بازیکنانش دو امتیاز از حریف پیش افتادند. این بار تندوران از وقت استراحت خود استفاده کرد تا شاید بتواند روند مسابقه را به نفع شهداب تغییر دهد اما باز هم ارومیه پیشتازی کرده و 24 بر 21 امتیازات را پیش برد. در ادامه شهداب نشان داد رقابت به سادگی پایان نخواهد یافت و دو تیم در امتیاز 24 برابر شدند تا استرس ها برای مشخص شدن نتیجه افزایش یابد. این ست پر هیجان با وجود اعتراض پایانی تندروان به نمایش ویدیوچکی متفاوت نسبت به درخواستش، در نهایت 26 بر 24 به نفع شهرداری ارومیه پایان یافت.

ست چهارم هنوز شروع نشده رضا عابدینی بازیکن شهداب کارت زرد دریافت کرد تا شهدابی ها با حساسیت بیشتری این دیدار را آغاز کنند و دو امتیاز متوالی بگیرند. در این ست تندروان از بازیکن خارجی خود رادو به جای رضا رضایی استفاده کرد و شهداب با برتری بیش از سه امتیاز بازی را پیش برد اما این ست هم کم حاشیه نبود و پوریا فیاضی بازیکن شهرداری ارومیه و پاراپانوو رادوسلاو بازیکن شهداب یزد پیش از رسیدن امتیازات به عدد 10، کارت قرمز دریافت کردند. هر چند شهرداری ارومیه اختلاف امتیاز را به یک عدد رساند اما تندروان با یک وقت استراحت موجب شد تیمش بار دیگر پنج امتیاز پیش افتد.

امتیاز 16 بر 11 فیاضی دچار مصدومیتی سطحی شد و اندکی بعد علیزاده با دو تعویض خود تلاش کرد وقفه ای ایجاد کرده و شاید فرصتی برای استراحت برخی بازیکنانش برای حضور در ست پنجم فراهم کند. در نهایت این ست 25 بر 19 به نفع شهداب پایان یافت. در این ست عطا زراعتگر بازیکن شهرداری ارومیه هم کارت زرد دریافت کرد.

ست پنجم با توجه به جدال جذاب دو تیم که هر بار یکی از تیم ها دو بار امتیاز از دیگری پیش می افتاد باعث شد سالن آزادی از تشویق تماشاگران به لرزه افتد. هرچند اختلاف چهار امتیازی ارومیه ای ها شیرازه شهداب را بهم ریخت اما دو تیم برای مغلوب کردن حریف تمام تلاش خود را در طول ست به کار گرفتند. ویدیوچک حساس در امتیاز 12 بر 9 باعث شد این بار فیاضی معترض شده و دقایقی از وقت مسابقه را به خود اختصاص دهد. در ادامه اختلاف امتیاز دو تیم به یک پوین کاهش یافت تا همچنان دو تیم نگران نتیجه پایانی بمانند. در نهایت ست پایانی 15 بر 12 به نفع شهرداری ارومیه پایان یافت تا چشم ها به تاریخ یازدهم فروردین ماه برای مشخص شدن فینالیست بماند.

در این دیدار عرشیا به نژاد بازی سازی خوبی داشت و شهرداری ارومیه در ساید اوت خوب عمل کرد. از سوی دیگر میثم صالحی در تیم شهداب حملاتی موفق داشت.

لیبروی دو تیم محمدرضا حضرت پور و آرمان صالحی عملکردی قابل قبول داشتند و در طول مسابقه تماشاگران شاهد توپ گیری های موفق دو بازیکن بودند.

تیم های شهداب و ارومیه در مرحله مقدماتی در دو دیدار به مصاف یکدیگر رفتند که در مسابقه رفت (29 آذر) نماینده ارومیه سه بر دو به پیروزی رسید و در دیدار برگشت (16 اسفند) شهداب سه بر صفر فاتح میدان شد. در دیدارهای نیمه نهایی هم دو تیم در تعداد برد برابر شدند تا سومین دیدار نیمه نهایی تعیین کننده تیم برتر میدان باشد.

بازی سوم میان تیم های شهرداری ارومیه و شهداب یزد روز شنبه یازدهم فروردین ماه از ساعت 19 در سالن فدراسیون والیبال برگزار خواهد شد.

سید میلاد تقوی رییس فدراسیون والیبال، عادل غلامی سرمربی تیم ملی والیبال زیر 18 سال پسر ایران و مهدی مهدوی از تماشاگران ویژه این دیدار بودند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارومیه کار را به بازی سوم کشاند/ فولاد در انتظار حریف – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارومیه کار را به بازی سوم کشاند/ فولاد در انتظار حریف – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.