استرالیا «کانگورو» به ماه می فرستد

به گزارش تیتروز، سازمان فضایی استرالیا در حال ساخت اولین ماه نورد نیمه خودکار این کشور با نام «روور» است که قرار است در مشارکت با «برنامه قمری آرتمیس» سازمان فضایی «ناسا» به کره ماه پرتاب شود.

به نقل از ایرنا، این ماه نورد اقدام به جمع آوری نمونه هایی از «خاک» ماه خواهد کرد که بطور خاص به آن سنگپوش یا «رگولیت» (regolith) گفته می شود. ناسا تلاش خواهد کرد تا از این خاک ها اکسیژن استخراج کند و این یک گام کلیدی به سمت ایجاد یک حضور پایدار انسانی روی کره ماه و تولید سوخت موشک برای حمایت از ماموریت های آینده به سیاره مریخ است.

استرالیا به تازگی میزبان یک رقابت نامگذاری برای اولین ماه نورد این کشور بود که در نهایت نام «روور» با الهام از نام کانگورو حیوان ملی این کشور از میان بیش از هشت هزار نام پیشنهادی انتخاب شد. فهرست نهایی اسامی انتخابی بین روزهای 20 نوامبر تا اول دسامبر به رای عمومی گذاشته شد.

اکنون از عموم مردم دعوت شده است تا در طراحی «وسیله نمونه برداری رگولیت» این ماه نورد مشارکت کنند. وظیفه این وسیله جمع آوری و انتقال نمونه های خاک کره ماه به تاسیسات ISRU سازمان ناسا روی کره ماه خواهد بود.

«جوزف کنریک» مدیر فنی کنسرسیوم فضایی ELO2 در بیانیه ای گفت: ما از تعداد مشارکت کنندگان در مرحله اول بسیار هیجان زده شدیم و دیدگاه ها و بینش های مختلف ارایه شده به ما در زمینه طراحی بهتر و آگاهانه تر یاری می رساند. بی صبرانه منتظریم تا ببینیم مرحله دوم چه نتیجه ای خواهد داشت.

ماه نورد «روور» با وزن 20 کیلوگرم انتظار می رود در نزدیکی قطب جنوب کره ماه فرود بیاید و حدود 14 روز زمینی (در حدود نصف روز کره ماه) سطح ماه را بررسی خواهد کرد.

به عنوان بخشی از مرحله دوم طراحی از مشارکت کنندگان خواسته شده است تا پیشنهادهایی برای طراحی ارایه کنند که وضعیت محیطی دشوار و خصوصیات منحصر به فرد رگولیت و مسایل عملیاتی و بهره وری انرژی را درنظربگیرند.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استرالیا «کانگورو» به ماه می فرستد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استرالیا «کانگورو» به ماه می فرستد"، کلیک کنید.