اطلاعیه وزارت نیرو درباره احتمال بروز سیلاب

آفتاب نیوز :

وزارت نیرو در این اطلاعیه تصریح کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور مبنی بر تشدید فعالیت سامانه بارشی و صدور هشدار قرمز برای 5 استان خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، چهارمحال و بختیاری و ایلام، از مردم و مسافران نوروزی درخواست می شود با رعایت بیش از پیش مباحث ایمنی، از ایستادن یا تردد در حریم رودخانه ها پرهیز کرده و نسبت به رعایت همه نکات ایمنی برای حفظ جان و مال خود اقدام کنند.

در این اطلاعیه آمده است: پیش بینی های انجام شده نشان می دهد، حجم و شدت بارش های در برخی نقاط بالاخص در خوزستان و برخی استان های هم جوار بسیار بالا بوده و در برخی نقاط به صورت نقطه ای شدت بارندگی بیش از 200 میلی متر پیش بینی شده است.

این حجم بارش در یک نقطه خاص احتمال وقع سیلاب در جاده ها و مسیرها را افزایش می دهد و اشباع بودن خاک به خاطر بارش های اسفندماه، ذوب شدن برف ها در پی گرم شدن هوا، همزمانی بارش ها با افزایش سفرهای نوروزی باعث بالا رفتن خطرات احتمالی در استان های مذکور شده است.  

در این اطلاعیه تاکید شده است؛ با توجه به اینکه استان های مذکور به ویژه استان های خوزستان، لرستان و کرمانشاه در ایام نوروز جزو مقاصد اصلی سفر گردشگران است، تمامی شرکت های وزارت نیرو به ویژه بخش آب و آبفا ضمن آماده باش کامل، باید در کنار سایر سازمان ها و نهادهای خدمات رسان، کلیه تمهیدات لازم را برای مدیریت شرایط و کاهش خسارت های احتمالی مدنظر داشته باشند.

روابط عمومی وزارت نیرو با تبریک آغاز سال جدید هم زمان با ماه مبارک رمضان، از همه مردم خواست با مدنظر قرار دادن الزامات ایمنی و توجه به هشدارهای مسیولان، نزول باران رحمت الهی، منبعی برای برکت و فراوانی برای این استان ها باشد و این ایام، بدون هرگونه خسارت در بخش زیرساخت های کشور سپری شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اطلاعیه وزارت نیرو درباره احتمال بروز سیلاب" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اطلاعیه وزارت نیرو درباره احتمال بروز سیلاب"، کلیک کنید.