اعتراضات حامیان عمران خان به تقلب در انتخابات/ پاسخ پلیس با شلیک گاز اشک آور

به گزارش تیتروز، نتایج انتخابات پاکستان که در روز پنجشنبه برگزار شد، حاکی از آن است که کاندیداهای مستقل که بیشتر به حزب تحریک انصاف عمران خان مرتبط هستند بیشترین کرسی ها را در انتخابات پارلمانی به دست آورده اند.

روزنامه گاردین در این خصوص نوشت اما از آنجایی که کاندیداهای مستقل نمی توانند دولت تشکیل دهند، کشور با چندین هفته بی ثباتی سیاسی مواجه می شود و احزاب رقیب باید بر روی ایتلاف های احتمالی گفت وگو کنند.

به گزارش تیتروز، علی رغم هشدارهای پلیس پاکستان، حزب عمران خان روز یکشنبه به دلیل «تقلب در انتخابات» اعتراضاتی را در خارج از دفاتر کمیسیون انتخابات برگزار کرد. در پی این اعتراضات، صدها پلیس ضد شورش گرد هم آمدند تا اعتراضات این حزب را سرکوب کنند و در برخی موارد حتی با گروه هایی که ظاهرا اعتراضات مسالمت آمیز داشتند، برخورد کرده و آنها را بازداشت کرده اند.

گزارش شده که در شهر راولپندی، واقع در جنوب اسلام آباد درگیری هایی میان حامیان عمران خان و پلیس پاکستان شکل گرفته که به شلیک گاز اشک آور توسط پلیس ضد شورش برای متفرق کردن این حامیان ختم شده است.

رسانه های محلی هم چنین از دستگیری چندین تن از افراد در کراچی خبر داده اند.

سران حزب تحریک انصاف پاکستان مدعی اند که اگر در انتخابات تقلب نمی شد، می توانستند اکثریت کرسی ها را کسب کنند. اینترنت تلفن های همراه در روز انتخابات در سراسر کشور قطع بود و شمارش آرام آرا این ظن را به وجود آورده که ارتش در روند تضمین موفقیت حزب مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز نفوذ کرده است.

پلیس اسلام آباد پیشتر در بیانیه ای اعلام کرده بود: با تجمعات غیرقانونی در اطراف کمیسیون انتخابات و سایر ادارات دولتی برخورد قانونی خواهد شد. لازم به ذکر است که درخواست برای تجمع نیز جرم است.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعتراضات حامیان عمران خان به تقلب در انتخابات/ پاسخ پلیس با شلیک گاز اشک آور" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعتراضات حامیان عمران خان به تقلب در انتخابات/ پاسخ پلیس با شلیک گاز اشک آور"، کلیک کنید.