افراد زیادی که به ظاهر مرتکب جرم شده اند، در زندان به دامان قرآن پناه می برند

رییس قوه قضاییه گفت: امروز شاهد هستیم افراد زیادی که به ظاهر مرتکب جرمی شده و راهی زندان شده اند، در زندان به دامان قرآن پناه می برند و در طی دوران تحمل محکومیت خود، بخش قابل توجهی از قرآن را حفظ و تلاوت می کنند و با این کتاب آسمانی اُنس می گیرند و اندک اندک و پس از گذشت مدتی، خودشان نیز معلم قرآن می شوند.

 به گزارش تیتروز، همزمان با ششمین روز از ماه مبارک رمضان، محفل انس با قرآن کریم با حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، رییس دستگاه قضا و جمعی از قاریان ممتاز و بین المللی کشورمان و همچنین تعدادی از قضات برتر قاری قرآن در سازمان قضایی نیروهای مسلح برگزار شد. 

رییس قوه قضاییه طی سخنانی در جریان این محفل، ضمن بیان نکاتی در باب عظمت و فضیلت ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن، اظهار کرد: روزها، شب ها و ساعات ماه مبارک رمضان، بهترین روزها، شب ها و ساعات هستند و اگر خدای ناکرده این ماه عزیز بگذرد و ما با رفتار و اَعمال خود، مشمول عنایت خداوند متعال نشده باشیم، دچار خسران خواهیم شد. امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی و آنچه امامین انقلاب پایه گذاری کردند، تا حدودی قرآن کریم از مهجوریت درآمده است و یکی از نشانه های این امر، تعداد قابل توجه حافظان و قاریان قرآن در کشورمان است.

 محسنی اژه ای افزود: امروز شاهد هستیم افراد زیادی که به ظاهر مرتکب جرمی شده و راهی زندان شده اند، در زندان به دامان قرآن پناه می برند و در طی دوران تحمل محکومیت خود، بخش قابل توجهی از قرآن را حفظ و تلاوت می کنند و با این کتاب آسمانی اُنس می گیرند و اندک اندک و پس از گذشت مدتی، خودشان نیز معلم قرآن می شوند. 

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه معنا، مفهوم، محتوا و آهنگ کتاب آسمانی قرآن از همه علوم و مکاتب دیگر بالاتر است، گفت: اگر ما در هنگام خواندن قرآن به این موضوع باور داشته باشیم که خداوند متعال با ما سخن می گوید و اوست که به ما درس زندگی می دهد، قطعاً تاثیرپذیری متفاوت تر و ویژه تری از قرایت این کتاب آسمانی خواهیم داشت.

بر اساس اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه، محسنی اژه ای با اشاره به اهمیت آموختن آموزه های قرآنی و عمل به این آموزه ها در زندگی فردی و اجتماعی، گفت: جامعه امروز ما به آموزه های اخلاقی قرآن در حوزه های مختلف اجتماعی، خانوادگی، کاری و مدیریتی بسیار نیازمند است.
  
رییس قوه قضاییه ضمن تقدیر از راه اندازی طرح زندگی با آیه ها (پویش ملی حفظ آیات قرآن کریم) گفت: از همه افرادی که به اَشکال مختلف با ابتکارات و خلاقیت های خود، مردم را با آموزه های قرآنی آشنا می کنند و در این مسیر پیشگام هستند قدردانی می کنم. چنانچه زندگی سعادتمند و دوری از زشتی ها و پلیدی ها را می خواهیم باید به دامان قرآن پناه ببریم. استفاده از قرآن در هنگام زیارت، باعث بهره مندی بیشتر از زیارت می شود؛ از سوی دیگر، قرایت قرآن نیز همراه با یاد ایمه اطهار (ع)، تاثیرگذاری افزون تری خواهد داشت.

پیش از سخنان رییس قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین «قمی» رییس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه کتاب آسمانی قرآن، متعلق به همه انسان هاست و برای راهنمایی و هدایت آحاد مردم نازل شده است، اظهارکرد: طی افکارسنجی هایی که در سال های اخیر صورت گرفته، قریب به 75 درصد مردم اعلام کرده اند از اینکه از کتاب آسمانی قرآن، کم بهره هستند احساس خسران می کنند. 

وی در همین راستا، بر ضرورت تسهیل زمینه های استفاده عموم مردم از قرآن کریم تاکید کرد و گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که بهره مندی از قرآن کریم در سطح جامعه «عمومی تر» و «فراگیرتر» شود.
 
قمی در بخش دیگری از صحبت های خود، شهید آیت الله قدوسی را مصداق بارز یک مسیول ارشد و تراز قرآنی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و با اشاره به استقبال صورت گرفته از طرح «زندگی با آیه ها» گفت: امروز شاهد هستیم که جمع قابل توجهی از کارمندان اداره جات مختلف از جمله کارکنان قوه قضاییه، خواستار اجرای طرح «زندگی با آیه ها» در سطح ادارات هستند.

در این محفل انس با قرآن که با حضور جمعی از مسیولان فرهنگی و قاریان ممتاز و بین المللی برگزار شد، علاوه بر تفسیر آیاتی از سوره مبارکه محمد (ص) توسط حجت الاسلام والمسلمین قاسمیان، قاریان ممتاز و بین المللی «محمدجواد پناهی»، «احمدرضا محمدی»، «سعید پرویزی» و «محمدمهدی دمیرچی»، آیاتی چند از کلام الله مجید را تلاوت کردند و گروه تواشیح بین المللی «نور» نیز به اجرای برنامه پرداخت.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افراد زیادی که به ظاهر مرتکب جرم شده اند، در زندان به دامان قرآن پناه می برند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افراد زیادی که به ظاهر مرتکب جرم شده اند، در زندان به دامان قرآن پناه می برند"، کلیک کنید.