افزایش نرخ جرایم رانندگی راهی برای کنترل جرایم و کاهش تصادفات

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه تصمیم گیری هایی برای افزایش نرخ جرایم رانندگی صورت گرفته، گفت: این افزایش جهت بازدارندگی تخلفات رانندگی و در نتیجه کاهش تصادفات و تلفات است.

سرهنگ رابعه جوانبخت در گفت وگو با تیتروز، درباره افزایش نرخ جرایم رانندگی و تصویب آن در هیات دولت، اظهار کرد: با توجه به تصمیم گیری ها و برنامه های سردار حسینی رییس پلیس راهور فراجا، نرخ جرایم رانندگی باید افزایش پیدا کند زیرا جریمه و تخلفی که انجام می شود متناسب با مبلغی که برای آن پرداخت می شود، نیست و در نتیجه بازدارندگی لازم را ندارد.

وی در ادامه افزود: نباید نگاه ما این باشد که افزایش جرایم رانندگی هزینه ای را به جامعه تحمیل می کند؛ زیرا هدف این است با هزینه پرداخت شده، بازدارندگی بالا در تخلفات رانندگی صورت بگیرد و به تناسب آن شاهد کاهش تصادفات و تلفات باشیم.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به افزایش 5 تا 6 برابری جرایم رانندگی، تاکید کرد: با این افزایش خوشحال هستیم زیرا این میزان افزایش تاثیرگذار خواهد بود، همانگونه که تجربه آن در کشورهای دیگر نیز مشخص است.

جوانبخت با اشاره به اینکه اگر افراد در کشورهای دیگر قانونمند هستند بخاطر فرهنگ بالای آنها نیست؛ بلکه این قانونمندی بخاطر بالابودن نرخ تخلفات رانندگی است، گفت: وقتی جریمه سنگین پرداخت می کنند خود دلیل بازدارندگی می شود و فرد رفتار خود را در بحث تخلفات رانندگی کنترل می کند که نتیجه آن در کل جامعه نیز دیده می شود.

وی افزود: در کشورهای دیگر در بحث تخلفات حادثه ساز؛ نرخ جرایم رانندگی به نصف درآمد ماهانه شخص می رسد؛ زیرا اعتقاد دارند کسی که تخلف کرده و محیط را ناامن می کند، باید هزینه آن را پرداخت کند.

رییس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ از افزایش نرخ جرایم رانندگی استقبال کرد و گفت: با این حجم تخلفات در سطح شهر اگر نرخ جرایم رانندگی افزایش نیابد؛ کنترل بحث تصادفات سخت خواهد بود.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش نرخ جرایم رانندگی راهی برای کنترل جرایم و کاهش تصادفات" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش نرخ جرایم رانندگی راهی برای کنترل جرایم و کاهش تصادفات"، کلیک کنید.