الاخبار: آمریکا به اسراییل برای حمله به رفح چراغ سبز نشان داده است

به گزارش تیتروز، در حالی که رژیم اشغالگر به فشار برای دستیابی به یک توافق آتش بس مطابق با خواسته های خود ادامه می دهد و به آن اجازه می دهد تا پس از تکمیل عملیات آزادی تمامی اسرای خود نزد مقاومت، به کشتار فلسطینیان در غزه ادامه دهد، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفر خود به قاهره، پیشنهاداتی را درباره وضعیت رفح ارایه کرد و به اسراییل اجازه حمله به این شهر مرزی پس از انتقال غیرنظامیان به مناطق دیگر در نوار غزه را داد.

الاخبار به نقل از منابع آگاه در مصر نوشت مصر این پیشنهادها را رد کرد به این دلیل که «به زمان طولانی برای اجرای آن نیاز است و با توجه به وضعیت فاجعه بار انسانی که زندگی فلسطینی ها در نوار غزه را تهدید می کند، نمی توانند با آن پیش روند».

به گزارش تیتروز، بر اساس این گزارش، در حالی که بلینکن از «حق اسراییل برای رفع نگرانی های امنیتی اش» صحبت کرد، مقامات مصری تاکید کردند که این نگرانی ها «تنها بخشی از ادعاهای اشغالگران برای طولانی شدن جنگ و مانع تراشی در برقراری آتش بس به دلایل سیاسی خاص در امور داخلی اسراییل است.»

به نوشته این روزنامه لبنانی، بخشی از گفت وگوهای مقامات مصری و بلینکن بر آینده غزه در مرحله پس از «اولین آتش بس» متمرکز بود، اما وزیر خارجه آمریکا «توانایی کشورش برای پایان دادن به جنگ حداقل قبل از پایان امسال را تایید نکرد.»

الاخبار: آمریکا به اسراییل برای حمله به رفح چراغ سبز نشان داده است
کنفرانس خبری مشترک بلینکن و شکری، وزیر خارجه مصر

مقامات مصری به جمع بندی رسیدند که واشنگتن «در صورت عدم حصول آتش بس که با ارسال کمک های نظامی بیشتر از طریق دریا همراه خواهد بود، موضوع حمله اسراییل به رفح را بیشتر پذیرفته است.»

رفح در مرز مصر، منطقه ای است در جنوب غزه که بیش از یک میلیون فلسطینی به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به مناطق شمالی و مرکزی غزه، به آن پناه آورده اند.

درحالی که مقام های آمریکایی در مقابل دوربین های تلویزیونی بر مخالفت خود با حمله رژیم صهیونیستی به رفح پافشاری می کنند اما نشریه «پالتیکو» پیشتر خبر داده بود مقامات ارشد آمریکایی به طور خصوصی به همتایان اسراییلی خود گفته اند دولت بایدن به جای جنگی همه جانبه، می تواند از طرحی که «بیشتر شبیه به عملیات ضدتروریسم» است و مقامات ارشد حماس را در رفح هدف قرار می دهد، حمایت کند.

الاخبار در ادامه نوشته در حالی که با وجود ادامه گفت وگوهای هیات های مذاکره کننده هنوز توافق بر سر آتش بس بعید است، بخش عمده ای از آنچه مصر در حال حاضر روی آن کار می کند، «به افزایش سرعت ورود کمک ها از طریق گذرگاه های رفح و کرم شالوم تحت حمایت آمریکا مربوط است.»

الاخبار: آمریکا به اسراییل برای حمله به رفح چراغ سبز نشان داده است
رفح

مصر در اولین گام از مجموعه طرح هایی که قاهره در حال مذاکره با طرف های ذی ربط برای رساندن مواد کمکی به بیشترین تعداد فلسطینی هاست، از بلینکن خواست تا از طریق کامیون هایی که در حال بازرسی و تکمیل از طریق گذرگاه ها هستند، برای ورود کمک ها به شمال غزه فشار بیاورد.

همچنین قرار است وضعیت انسانی غزه در دستور کار دیدار «عبدالفتاح السیسی» رییس جمهور مصر با «محمد بن زاید» رییس امارات که امروز شنبه برای بررسی چند پرونده وارد قاهره می شود، باشد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "الاخبار: آمریکا به اسراییل برای حمله به رفح چراغ سبز نشان داده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "الاخبار: آمریکا به اسراییل برای حمله به رفح چراغ سبز نشان داده است"، کلیک کنید.