الحوثی: جهان شاهد شکست اسراییل است

الحوثی: جهان شاهد شکست اسراییل است

رهبر انصارالله یمن با اشاره به نقش آمریکا در همه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: دشمن نتوانسته طی هشت ماه جنگ هیچگونه پیروزی واقعی در غزه محقق کند و جهان شاهد شکست آن است.

به گزارش تیتروز، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن امروز (پنجشنبه)در سخنانی گفت 244 روز است که حملات صهیونیست های متجاوز و کشتار جمعی علیه ملت فلسطین در نوار غزه ادامه دارد.
وی تصریح کرد: علاوه بر آنچه که دشمن اسراییلی در غزه و کرانه باختری مرتکب می شود، هدف قرار دادن قدس در سطح فعالیت شهرک سازی اشغالگر نیز ادامه دارد. روز چهارشنبه روز نکسه(سالروز جنگ 1967) بود، روزی که دشمن اسراییلی مسجد الاقصی و مناطق دیگر کرانه باختری را اشغال کرد. هنگامی که آنچه طی شش روز رخ داد را با آنچه که اکنون در طول هشت ماه در نوار غزه در حال رخ دادن است مشاهده می کنیم می بینیم که دشمن نتوانست هیچگونه پیروزی واقعی در غزه محقق کند.
رهبر انصارالله ادامه داد: از ابتدای انتفاضه در سال 1988 تا خروج ذلت بار ارتش دشمن از لبنان در سال 2000، جنگ 2006 و سیف القدس و سایر نبردها دشمن مجبور به بازگشت حقیرانه با شکست شد.
وی ادامه داد: شکست سال 1967 نمونه واقعی از طمع ورزی های دشمن در سرزمین های عربی است که تنها با زور سلاح و مقاومت مغلوب شد. دشمن خودش نمی خواهد که در مرزهای مشخصی مستقر باشد.

الحوثی عنوان کرد، مقاومت فلسطین در حال حاضر سلاح های سبک و متوسط و موشک هایی دارد و ما و جهان امروز سطح شکست کنونی دشمن اسراییلی را مشاهده می کنیم.
او گفت نقش آمریکا و شراکت آن در همه جنایت های صهیونیستی علیه مردم فلسطین ادامه دارد.

وی گفت آمریکایی ها تلاش می کنند که در داخل این کشور هیچگونه صدای مخالف با سیاست های آن که حامی اسراییل است وجود نداشته باشد. آمریکایی که در شعارهای خود تظاهر می کند که به دادگستری احترام می گذارد تحریم هایی را علیه دیوان کیفری بین المللی، کارکنان و قضات آن اعمال می کند. آمریکا تلاش می کند تا با هرگونه اقدامی که به دشمن اسراییلی فشار وارد می کند یا از ملت فلسطین در سطح قانونی، قضایی، سیاسی، رسانه ای و غیره حمایت می کند مقابله نماید.

رهبر انصارالله تاکید کرد: آمریکا تلاش می کند تا جنبش دانشجویی در دانشگاه های این کشور را سرکوب و با فعالیت دانشجویان در دانشگاههای آمریکایی که در حمایت از ملت فلسطین است مقابله کند. او گفت بازگشت دانشجویان دانشگاه کلمبیا برای نصب خیمه های خود نماد مهمی از تداوم مخالفتها به رغم سرکوب است.

او گفت آمریکا طرح حمایت از دشمن اسراییلی را در ابعاد سیاسی ارایه کرد و آن را به شکلی قرارداد که در خدمت دشمن اسراییلی باشد. طرح حمایت آمریکا از دشمن اسراییلی فاصله زیادی با شروط واقع بینانه و عادلانه دارد.

الحوثی خاطرنشان کرد، طرح آمریکا، پایان تجاوز علیه غزه یا عقب نشینی دشمن اسراییلی از آن و نیز ورود کمک ها به تمام مناطق نوار غزه را محقق نمی کند. طرح آمریکا از معامله تبادل اسرا به شکل فراگیر فاصله دارد. هدف از این طرح ایجاد پوشش و حمایت بیشتر سیاسی برای دشمن اسراییلی در برابر انزوای آن در جهان است. طرح آمریکا پوششی برای تداوم جنایات نسل کشی و تداوم محاصره ای است که روز به روز تشدید می شود.
او گفت مبارزان در همه محورهای درگیری در نوار غزه به مقاومت خود و مقابله با دشمن اسراییلی ادامه می دهند. عملیات مبارزان غزه ادامه دارد و موفق و ویژه است و خسارت هایی را در همه سطوح به دشمن اسراییلی وارد کرده است. دشمن اسراییلی به طور واضح و صریح به میزان اثرگذاری و کارآمد بودن عملیات حزب الله اعتراف می کند.
وی با اشاره به عملیات مشترک یمن با مقاومت اسلامی عراق این عملیات را مهم، راهبردی و تصاعدی خواند و گفت این عملیات تاثیر بسزایی بر دشمن در چهارچوب مرحله چهارم تنش خواهد داشت. حدود 50 منطقه در فلسطین اشغالی آتش گرفت و لاپید اعلام کرد که مناطق شمال در آتش می سوزد و همراه با آنها قدرت بازدارندگی اسراییل. این اعتراف به عملیات موثر نیروهای حزب الله لبنان است.

الحوثی تاکید کرد: عملیات مشترک با نیروهای مقاومت اسلامی عراق مهم، راهبردی و روزافزون است. تعداد عملیات نیروهای مسلح یمن طی هفته جاری به 11 عدد در دریای سرخ، دریای عرب و اقیانوس هند می رسد. این عملیات ها با استفاده از 36 موشک بالستیک و هدایت شونده و پهپاد انجام شد. یکی از تحولات مهم، رونمایی از سامانه موشکی «فلسطین» بود. یکی از مهم ترین عملیات های ما هدف قرار دادن هواپیمابر آمریکایی آیزنهاور در شمال دریای سرخ با هفت موشک هدایت شونده و چهار پهپاد بود.

الحوثی ادامه داد:  ملت ما به رغم تلاش های دشمنان برای فشار بر آنها جهت عقب نشینی، در موضع خود ثابت هستند و من از ملت مبارز، آزاده و عزیز خواستار خروج میلیونی در روز جمعه در صنعا و سایر استان های یمن هستم.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "الحوثی: جهان شاهد شکست اسراییل است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "الحوثی: جهان شاهد شکست اسراییل است"، کلیک کنید.