انتقاد از ساعت کار نمازخانه های بین راهی و دستور رییس جمهور درباره معضل زباله

عزت الله ضرغامی از زمان محدود فعالیت مساجد و نمازخانه های بین راهی و کمبود تابلوهای معرفی و راهنمایی اماکن تاریخی و گردشگری در جاده ها انتقاد کرد و از دستور رییس جمهور درباره حل مصیبت زباله در اطراف اماکن گردشکری خبر داد.  

به گزارش تیتروز، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در همایش «به استقبال نوروز و ماه مبارک رمضان» که پنجشنبه 10 اسفندماه برگزار شد، با اشاره به اظهاراتی که در آخرین جلسه هیات دولت مطرح شده است، اظهار کرد: وقتی در جلسه دولت درباره مصیبت زباله ها در اطراف اماکن گردشگری صحبت کردم، آقای رییسی دستور اکید داد تا مشکل توسط دستگاه های مسیول حل شود.

ضرغامی افزود: رییس جمهور دستوراتی را در این باره صادر کرد و به رییس سازمان اداری و استخدامی دستور داد تا ساختاری ایجاد شود و این موضوعات سامان دهی شود.

او در این همایش به مدیران حاضر در جمع گفت: برای دنیا و آخرت مردم باید بیشتر کار کنیم. شما میزبان میلیون ها نفر از گردشگران داخلی و خارجی هستید و هدف آن ها رفع خستگی و گرفتن انرژی دوباره و استراحت و تفریح است. باید بدانید با این افراد چگونه برخورد کنید. البته که آن موقع، زمان تفریح و استراحت خودتان هم هست و از آن صرف نظر می کنید. از این رو باید قصد قربت کنید و کارها را برای خدا انجام دهید.

ضرغامی تاکید کرد: اجازه ندهید برخی از کارهای غیرمنطقی برای مردم سختی ایجاد کند، این ها خط قرمز ماست.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: گاهی اوقات متاسفانه به نام دین کارهایی می شود که مردم را از اصل آن زده می کند. بزرگترین و مهمترین وظیفه ما آن است که نگاه خواص را تغییر دهیم. شما مدیران نیز باید در این حوزه ها شجاعت داشته باشید.

او یادآور شد: در بسیاری از استان ها و شهرها، ایمه جمعه و شخصیت های دینی استان با سیاست های توسعه گردشگری همراه هستند و 99.9 درصد آن ها با نگاه های ما موافق هستند. با این حال وظیفه مدیرکل استانی است که با ایمه جمعه جلسه بگذارد و درباره ماموریت ها و اهداف این وزارتخانه با ایشان صحبت کند.

ضرغامی با اشاره به وضعیت مساجد و نمازخانه های بین راهی گفت: متاسفانه برخی از مساجد و نمازخانه ها در ساعات غیر نماز بسته هستند. در حالی که این اماکن باید باز باشند. حداقل در اماکن گردشگری و فرهنگی و تاریخی باید نمازخانه ها باز باشند.

او همچنین با انتقاد از نبود معرفی و اطلاع رسانی کافی درباره اماکن تاریخی و مراکز گردشگری، اظهار کرد: اطلاع رسانی های ما هنوز ضعیف است. در طول مسیر یک گردشگر گاهی اوقات هیچ تابلویی نمی بیند تا او را به اماکن فرهنگی تاریخی راهنمایی کند. 54 کاروانسرا را ثبت جهانی کردیم، ولی در حوزه اطلاع رسانی آن ها به مسافران مشکل داریم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: با وزارت راه در این باره توافق کردیم و مصوب شده است 10 درصد در جاده ها تابلو بزنیم که تصویری از ظرفیت های گردشگری، اماکن تاریخی و صنایع دستی باشد و شرکت های تبلیغاتی نیز تبلیغ و حمایت کنند. من نمره خوبی به اطلاع رسانی و معرفی آثار و ظرفیت های مان در جاده ها نمی دهم.

او همچنین با تاکید بر تقویت فعالیت های رسانه ای خطاب به مدیران وزارتخانه گفت: شما مدیران با خبرنگاران مصاحبه کنید، اطلاع رسانی کنید، با مردم حرف بزنید، با مردم جلسه و نشست بگذارید و به کارهای آنها رسیدگی کنید. اگر کاری انجام نشد، عذرخواهی کنید و بابت آن توضیح بدهید.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد: مدیران در خدماتی که به مردم باید ارایه شود، دو برابر وسواس به خرج دهند. پایگاه های ملی و جهانی آبروی ما هستند. مراقب باشید در نوروز مردم از خدمات خوبی برخوردار باشند.

ضرغامی همچنین بر فروش صنایع دستی در نوروز تاکید کرد و گفت: اماکن فرهنگی تاریخی، پایگاه ها و مراکز گردشگری بهترین محل برای فروش و عرضه صنایع دستی در نوروز هستند.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد از ساعت کار نمازخانه های بین راهی و دستور رییس جمهور درباره معضل زباله" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد از ساعت کار نمازخانه های بین راهی و دستور رییس جمهور درباره معضل زباله"، کلیک کنید.