انهدام باند کلاهبرداری شرکت سرمایه گذاری هرمی

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از انهدام باند کلاهبرداری تحت عنوان شرکت سرمایه گذاری هرمی در شهرستان ساری خبر داد.

به گزارش تیتروز سرهنگ عبدالله چولکی گفت: امروزه افرادی با هویتی نامعلوم و اسامی مستعار تحت عناوین شرکت های سرمایه گذاری و دسیسه های هرمی و با تبلیغات فریبنده در فضای واقعی یا مجازی، شبکه های اجتماعی و چهره به چهره با استفاده از دست افزارهای موبایلی در تجارت الکترونیک عرصه نوینی را برای مبادلات تجاری ایجاد کرده اند و با وعده دادن سودهای نجومی و تضمینی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان به ویژه جوانان و افراد ناآگاه می کنند.

 وی افزود: با توجه به گسترش این نوع فعالیت ها و هیجانات ناشی از تبلیغات فریبنده این شرکت ها در فضای مجازی،  این امر چالش هایی را برای برخی خانواده ها به خصوص قشر جوان جویای کار در جامعه ایجاد کرده است و توانسته توجه عده ای از شهروندان را نسبت به خود جلب کند.

چولکی در ادامه اظهارکرد: اخیرا برابر اخبار واصله در استان مازندران شرکتی تحت عنوان WDC در قالب بازاریابی شبکه ای و یا بازاریابی چند سطحی با استفاده از تبلیغات دروغین و ترفندهای کلاهبرداری اقدام به عضوگیری افراد زیادی به صورت هرمی کرده که در این راستا به جهت مقابله و جلوگیری از شیوع بیش از آن، موضوع به سرعت در دستور کار ویژه پلیس آگاهی استان مازندران قرار گرفت و کارآگاهان زبده برای شناسایی آن وارد عمل شدند و با اقدامات هوشمند و علمی، موفق به دستگیری 2 نفر از لیدرهای شرکت مذکور شدند که با همکاری یکی دیگر از برادران خود ساکن کشور آلمان با تبلیغ پلتفرم شرکت بازاریابی شبکه ای WDC در فضای مجازی با وعده معاملات ارز دیجیتال و پرداخت سودهای کلان اقدام به کلاهبرداری از حدود 600 نفر از شهروندان کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری پلیس، معاون مبارزه باجعل وکلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا ضمن هشدار به مردم به ویژه جوانان به جهت هوشیاری و عدم عضویت در این گونه شرکت ها گفت: با هماهنگی قضایی صورت گرفته اکثر اعضای این باند شناسایی و دستگیر شده و تاکنون 174 شکایت واصل و مبلغ بزه کلاهبرداری بالغ بر 1000 میلیارد ریال بوده و پرونده در مسیر سیر مراحل قضایی قرار دارد.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انهدام باند کلاهبرداری شرکت سرمایه گذاری هرمی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انهدام باند کلاهبرداری شرکت سرمایه گذاری هرمی"، کلیک کنید.