ایرلند در پرونده نسل کشی آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی شرکت می کند

ایرلند در پرونده نسل کشی آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی شرکت می کند

ایرلند قصد دارد به طور رسمی از پرونده نسل کشی آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در دادگاه بین المللی حمایت کند.

به گزارش تیتروز، ایرلند روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد شرکت در پرونده نسلی کشی علیه رژیم صهیونیستی را دارد.
وزیر خارجه ایرلند در این رابطه گفت که دادگاه جهانی باید در زمینه نسل کشی بودن یا نبودن اقدامات رژیم صهیونیستی تصمیم گیری کند اما می خواهد بگوید که اتفاقات کنونی در غزه بیانگر نقض حقوق بشر است.
آفریقای جنوبی اخیرا رسما در درخواستی رسمی از دیوان بین المللی دادگستری، خواستار اقدامات جدید علیه رژیم صهیونیستی شد.
دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه 6 بهمن رای خود را در خصوص «اقدامات اضطراری و موقت» برای تعلیق فعالیت های نظامی رژیم صهیونیستی در غزه اعلام کرد. این دادگاه در این حکم صلاحیت خود را برای رسیدگی به این پرونده تایید کرد و از رژیم صهیونیستی خواست برای جلوگیری از نسل کشی اقدام کند.
آفریقای جنوبی با این اتهام که رژیم صهیونیستی در جریان عملیات نظامی خود در نوار غزه، کنوانسیون منع نسل کشی مورخ 1948 را نقض کرده است، روز 29 دسامبر شکایتی را علیه تل آویو در دیوان بین المللی دادگستری مطرح کرد و طی 2 جلسه به آن رسیدگی شد.
رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر (15 تیتروز ماه)، طی یورش های زمینی و هوایی متعدد خود به اراضی اشغالی فلسطین به ویژه سراسر غزه، جان بیش از 30 هزار فلسطینی را گرفته است. اکثر قربانیان این حملات، زنان و کودکان هستند. در همین حال خبری از ورود کاروان های حامل کمک به غزه نیست و تعداد محدودی کامیون که وارد غزه می شود، هدف حملات صهیونیست ها قرار می گیرد.
پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایرلند در پرونده نسل کشی آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی شرکت می کند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایرلند در پرونده نسل کشی آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی شرکت می کند"، کلیک کنید.