بازداشت و صدور رای محکومیت متهمان اصلی شرکت یونیک فایننس در یزد

آفتاب نیوز :

 محمدرضا حدادزاده اظهار کرد: حسب اعلام اداره اطلاعات استان یزد مبنی بر فعالیت شبکه سازمان یافته کلاهبرداری و هرمی یونیک فایننس که به صورت گسترده در استان یزد در حال فعالیت بود، پرونده در دادسرای یزد تشکیل و با دستور مقام قضایی عناصر اصلی این شبکه شناسایی و پس از دستگیری به دادسرای یزد اعزام و با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند و در نهایت با تکمیل تحقیقات، قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست در ارتباط با متهمین صادر شد.

وی افزود: با ارسال پرونده به محاکم کیفری و سپس تجدیدنظر استان یزد، پس از ختم رسیدگی با توجه به اسناد و مدارک مکشوفه از آن ها و نیز جلب نظر کارشناس مربوطه و عدم ایراد و دفاع موثر از سوی متهمین و سایر قراین و امارت موجود در پرونده، جرم ارتکابی محرز و مسلم تشخیص داده شد و در نهایت حکم بر محکومیت عناصر اصلی، به اتهام عضوگیری وسیع در شرکت هرمی به منظور کسب درآمد ناشی از افزایش اعضا، به تحمل حبس تعزیری و جزای نقدی معادل 2 برابر مالی که به دست آورده اند و همچنین رد مال به شکات، صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد تصریح کرد: نحوه درآمدزایی عناصر اصلی این شرکت جعلی بدین صورت بوده که با تشکیل شبکه هرمی، مدعی خرید ارز های دیجیتال و سرمایه گذاری در شرکت یونیک فایننس شده و با ادعای پرداخت سود مستقیم و 2 نوع پورسانت از طریق معرفی اعضای جدید، اقدام به عضوگیری وسیع و جذب سرمایه افراد کرده و با تشکیل این زنجیره انسانی که مصداق بارز فعالیت مجرمانه محسوب می شود، از محل آورده اعضای جدید، سود به اعضای قبلی پرداخت می کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت و صدور رای محکومیت متهمان اصلی شرکت یونیک فایننس در یزد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت و صدور رای محکومیت متهمان اصلی شرکت یونیک فایننس در یزد"، کلیک کنید.