بازدید بیش از 10 هزار مسافر نوروزی از موزه آب یزد

تیتروز/یزد مسیول اجرایی موزه آب یزد از بازدید بیش از 10 هزار گردشگر داخلی و خارجی در ایام نوروز از موزه آب یزد بازدید کردند.

«حسین دهقان» در این باره گفت: درآستانه سال نو و ایام نوروز امسال، بیش از 10 هزار مسافر داخلی و خارجی تا پایان روز دوازدهم فروردین از موزه آب بازدید کردند؛ این در حالی است که سال گذشته آمار بازدیدکنندگان از مرز 12 هزار نفر گذشت و تقارن تعطیلات نوروزی با ماه مبارک رمضان می تواند در این کاهش موثر باشد.

وی افزود: بخش های مختلف این موزه شامل ماکت سیستم قنات، ظروف قدیمی حمام، ابزار حفر قنات، ظروف حمل و نگهداری آب، ساعت آبی، چراغ کاربید، اتاق آسیاب، لباس مقنی، ماکت چرخ چاه، اتاق اسناد قدیمی خرید و فروش آب، اسناد ازدواج و وقف نامه مورد استقبال بازدیدکنندگان و گردشگران قرار گرفت.  

دهقان ابراز کرد: فضای دلنشین و تاریخی این موزه و روایت راویان آب از تاریخ چند هزار ساله آب، چگونگی کشیدن آب از دل زمین و استفاده بهینه از آب در آن زمان، رضایت حداکثری مهمانان نوروزی را در برداشت.

مسیول اجرایی موزه آب یزد با اشاره به این که این موزه در حال حاضر با مالکیت شرکت سهامی آب منطقه ای یزد فعال است، بیان کرد: این موزه به عنوان یکی از جاذبه های شهر یزد مورد بازدید گردشگران و مسافران داخلی و خارجی قرار دارد.

به گزارش تیتروز و به نقل از روابط عمومی آب منطقه ای یزد، دهقان گفت: موزه آب یزد در شمال میدان امیرچقماق در خانه ای تاریخی به نام کلاهدوزها واقع شده است که گردشگران و مسافران می توانند از ساعت 9 تا 18 از آن بازدید کنند.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازدید بیش از 10 هزار مسافر نوروزی از موزه آب یزد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازدید بیش از 10 هزار مسافر نوروزی از موزه آب یزد"، کلیک کنید.