بانک آمریکایی «ریپابلیک فرست» اعلام ورشکستگی کرد

بانک آمریکایی «ریپابلیک فرست» اعلام ورشکستگی کرد

ریپابلیک فرِست» که به «ریپابلیک» معروف است، تا 31 ژانویه 2024 در مجموع حدود 6 میلیارد دلار دارایی و 4 میلیارد دلار سپرده داشت. شرکت بیمه سپرده فدرال هزینه این ورشکستگی را برای صندوق خود 667 میلیون دلار برآورد کرده است.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، تمامی 32 شعبه بانک «ریپابلیک» در نیوجرسی، پنسیلوانیا و نیویورک از روز شنبه یا دوشنبه به عنوان شعبه های بانک «فولتون» بازگشایی خواهد شد. قیمت سهام بانک «ریپابلیک»، از کمی بیش از 2 دلار در ابتدای سال به حدود یک سنت در روز جمعه کاهش یافته است و ارزش بازار آن کمتر از 2 میلیون دلار شد.

این بانک پنجمین بانک آمریکایی ست که ورشکسته می شود. سال گذشته 3 بانک آمریکایی «سیلیکون ولی»، «سیگنیچر» (Signature Bank) در ماه مارس 2023 و «فِرست ریپابلیک» (First Republic Bank) در ماه می ورشکست شدند. تعطیلی بانک «سیگنیچر» چند روز بعد از دستور تعطیلی بانک «سیلیکون ولی» اتفاق افتاد. یک هفته پیش از آن هم بانک سیلورگِیت (Silvergate Bank) اعلام کرده بود به طور داوطلبانه بانک خود را منحل می کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بانک آمریکایی «ریپابلیک فرست» اعلام ورشکستگی کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بانک آمریکایی «ریپابلیک فرست» اعلام ورشکستگی کرد"، کلیک کنید.