بحران املاک غول اقتصادی اروپا

آفتاب نیوز :

آلمان با بزرگترین بحران املاک و مستغلات در 15 سال گذشته روبرو است.

پی بی بی بانک (Pfandbriefbank)، بانک آلمانی متمرکز بر املاک تجاری، به آخرین وام دهنده در این کشور تبدیل شده که گزارش می دهد در بحبوحه آنچه بدترین ارزش املاک تجاری از زمان بحران مالی جهانی نامیده می شود، منابع بیشتری را برای سبد وام گذاشته شده است.

این بانک گزارش کرد که ذخایر خود را در سه ماه چهارم افزایش داده و طی بیانیه ای اعلام کرد که 215 میلیون یورو (231.7 میلیون دلار) را برای وام های معوق به دلیل ادامه ضعف بازار های املاک و مستغلات کنار گذاشته شده است، با این حال، این موسسه افزود که با وجود این گام، بانک به کمک قدرت مالی خود حتی در بزرگترین بحران املاک و مستغلات از زمان بحران مالی سودآور باقی می ماند.

سهام این بانک در روز جمعه بیش از سه درصد کاهش یافت و در سال جاری 27 درصد و در 6 ماه گذشته 40 درصد کاهش یافته است. بانک در روز پنج شنبه، به دنبال این بود، به سرمایه گذاران اطمینان دهد که می توانند دارایی های نقدی و نقدینگی را در ترازنامه خود داشته باشند تا به مدت 6 ماه بدون سرمایه گذاری جدید از سوی سرمایه گذاران کار کند.

نگرانی ها در مورد سلامت ترازنامه بانک ها از زمانی که بزرگترین وام دهنده آلمان، دویچه بانک، هفته گذشته اعلام کرد که 123 میلیون یورو در سه ماه چهارم سال گذشته برای جذب نکول احتمالی وام های تجاری املاک تجاری ایالات متحده اختصاص داده، افزایش یافته است. این رقم بیش از چهار برابر مقداری است که در مدت مشابه سال 2022 کنار گذاشته شد.

در روز های اخیر، بانک های ایالات متحده، ژاپن و سوییس گزارش هایی را ارایه کردند که بخش های دارای مشکلات تجاری افزایش یافته اند. این هشدار ها یک سال پس از بحرانی منتشر شده که منجر به سقوط سه وام دهنده منطقه ای ایالات متحده و تصرف اضطراری کردیت سوییس توسط رقیب آن، یو بی اس بانک شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بحران املاک غول اقتصادی اروپا" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بحران املاک غول اقتصادی اروپا"، کلیک کنید.