برقراری آتش بس فوری و بی قید و شرط در غزه/ محکومیت تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین

وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در پایان نشست فوق العاده خود طی بیانیه ای تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین را محکوم کردند و خواستار ارایه کمک های فوری پزشکی و امدادی و گشایش کریدورهای بشردوستانه به غزه شدند.

به گزارش تیتروز، وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی در این بیانیه خواستار ارایه کمک های فوری پزشکی و امدادی و گشایش کریدورهای بشردوستانه به غزه شدند.

اعضای این نشست، خواهان برقراری فوری و بی قید و شرط آتش بس در نوار غزه شدند و نسبت به خطر ادامه جنایت نسل کشی و پاکسازی قومی در غزه هشدار دادند.

وزیران خارجه سازمان همکاری اسلامی در نشست فوق العاده که با محوریت حمله رژیم صهیونیستی به غزه و بنا به درخواست عربستان، فلسطین، اردن و ایران در استان جده عربستان برگزار شد، خواهان اتخاذ اقدامات فوری شده و از جامعه جهانی خواستند رژیم صهیونیستی را برای توقف جنگ غزه تحت فشار قرار دهد.

همچنین در بیانیه پایانی این سازمان بر مخالفت قاطع با هرگونه کوچ اجباری مردم غزه تاکید شده است .

در ادامه این بیانیه از دادستان دیوان کیفری بین المللی درخواست شده، تحقیقات درباره جنایات جنگی مقامات رژیم اشغالگر علیه مردم بی دفاع فلسطین را به سرعت تکمیل کند.

در این بیانیه ضمن قدردانی از آفریقای جنوبی و دیگر کشورهایی که وضعیت فلسطین را به دیوان لاهه ارجاع داده اند، بر اهمیت کشیدن جنایتکاران به عدالت بین المللی تاکید شده است.

همچنین از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که عضو دیوان کیفری بین المللی هستند، خواسته شده است جنایات ارتکابی رژیم صهیونیستی در فلسطین را در اسرع وقت به دیوان ارجاع دهند.

روز جمعه گذشته(11 اسفند) سازمان همکاری اسلامی در توییتی از برگزاری این نشست فوق العاده با موضوع تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، در مقر این سازمان در جده خبر داده بود.

ارتش رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر 2023 تاکنون جنگ ویرانگری را علیه مردم غزه شروع کرده که بر اثر آن هزاران فلسطینی شهید و زخمی شده اند و رژیم صهیونیستی به اتهام ارتکاب جنایت علیه مردم غزه به دیوان دادگستری بین المللی کشانده شده است.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برقراری آتش بس فوری و بی قید و شرط در غزه/ محکومیت تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برقراری آتش بس فوری و بی قید و شرط در غزه/ محکومیت تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین"، کلیک کنید.