برنامه ریزی جهت استقرار بالگرد در مراتع و مناطق جنگلی مستعد حریق

برنامه ریزی جهت استقرار بالگرد در مراتع و مناطق جنگلی مستعد حریق

وزیر کشور و دبیر شورای عالی مدیریت بحران کشور از برنامه ریزی جهت استقرار بالگرد در مراتع و مناطق جنگلی مستعد حریق خبر داد.

به گزارش تیتروز به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور، احمد وحیدی امروز در جلسه ارتقاء توانمندی و هماهنگی بین دستگاهی جهت توسعه روش های پاسخ به آتش سوزی و اطفاء حریق، با اشاره به آغاز فصل گرم سال و بروز حادثه حریق در مراتع و جنگل ها با تاکید بر لزوم همکاری تمامی دستگاههای مرتبط در حوادث و اطفا، افزود: جهت تجهیز استانها به امکانات اطفای حریق برنامه ریزی شده و قرار بر این است در نقاطی  از کشور بالگرد مستقر شود.

وزیر کشور تاکید کرد: اطلاع رسانی به موقع در حریق، مهمترین امر در امداد و حریق است و این موضوع باید جدی گرفته شود. نیازمند ایجاد و هماهنگی برای هشدار سریع پیشرفته در حوادث طبیعی بخصوص آتش سوزی و سیل هستیم.

محمدحسن نامی رییس سازمان مدیریت بحران نیز در این جلسه بر آمادگی تمامی فرمانداران ، بخشداران و دهیاران در امر پیشگیری و اطفا حریق تاکید کرد و از عموم مردم خواست ضمن مشارکت در اطفاء حریق در صورت مشاهده موارد عمدی آتش سوزی، سریعا مسیولان منطقه را در جریان گذاشته و گزارش دهند.

در این جلسه که با حضور رییس سازمان مدیریت بحران کشور، فرماندهان عالیرتبه ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع، ارتش جمهوری اسلامی وزارت جهاد کشاورزی، یگان حفاظت سازمان منایع طبیعی، نماینده سازمان برنامه و بودجه و هلال احمر برگزار شد، مسیولان دستگاهها گزارش ها و آمار و ارزیابی های خود را  ارایه دادند.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برنامه ریزی جهت استقرار بالگرد در مراتع و مناطق جنگلی مستعد حریق" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برنامه ریزی جهت استقرار بالگرد در مراتع و مناطق جنگلی مستعد حریق"، کلیک کنید.