بزرگداشت دیگری برای 90سالگی حسن انوری

مراسم گرامیداشت نودمین زادروز حسن انوری در موقوفات افشار برگزار می شود.

به گزارش تیتروز، این مراسم روز پنجشنبه، دهم اسفندماه  از ساعت 10 صبح در کانون زبان پارسی به نشانی خیابان ولی عصر، سه راه زعفرانیه، خیابان شهید عارف نسب ، شماره 12، باغ موقوفات دکتر محمود افشار برگزار می شود.

ژاله آموزگار، علی اشرف صادقی، محمد شادروی منش و رحیم پرنیا از سخنرانان این مراسم هستند.

همچنین همزمان با این مراسم کتاب های انتشارات دکتر محمود افشار با 15٪ تخفیف به علاقه مندان عرضه می شود.

دیگر مراسم بزرگداشت این استاد زبان و ادبیات فارسی و زبان شناس روز چهارشنبه، 9 اسفند از ساعت 11  با حضور و سخنرانی غلامعلی حدادعادل، رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، ژاله آموزگار و برخی از اعضای پیوسته فرهنگستان و همکاران او در موسسه دهخدا و فرهنگ سخن در فرهگستان زبان و ادب فارسی برگزار می شود.

حسن انوری، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی و مولف فرهنگ بزرگ سخن و چهره ماندگار رشته زبان و ادبیات فارسی زاده سال 1312 در تکاب است. از او تا کنون کتاب هایی چون «فرهنگ بزرگ سخن»، «دستور زبان فارسی»، «راهنمای تدریس فارسی»، «رزمنامه رستم و سهراب»، «سخن و اندیشه»، «گزیده اشعار صایب»، «گزیده غزلیات سعدی» و… منتشر شده است.

انوری برخی از حروف (مجلدات) لغت نامه دهخدا را نیز تدوین کرده است.

شرکت برای عموم در این برنامه آزاد است.

 پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بزرگداشت دیگری برای 90سالگی حسن انوری" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بزرگداشت دیگری برای 90سالگی حسن انوری"، کلیک کنید.