بلندپروازی بن سلمان برای پیست مسابقات فرمول یک/ عکس

به گزارش خبرگزاری تیتروز و براساس گزارش مجله تیتروز، عربستان سعودی از طرح پیست اتومبیلرانی جدید خود در پارک تفریحی قدیه رونمایی کرد. این پیست با پیچی که ارتفاعی به اندازه یک ساختمان 20 طبقه دارد، قرار است میزبان مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک شود. در حال حاضر مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک عربستان سعودی در یک مسیر خیابانی در جده برگزار می شد. اما قرار است در اواخر این دهه، مکان این پیست عوض شود. پیست ساحلی جده، جای خود را به پیست قدیه که یک مسیر منحصربفرد است، می دهد. این پیست جدید در 50 کیلومتری پایتخت ریاض خواهد بود که توسط ستاره سابق فرمول یک الکس وورز و طراح معروف پیست هرمان تیلکه طراحی شده و 21 پیچ و 108 متر تغییر ارتفاع دارد.

این پیست بیشتر به دلیل تغییرات ارتفاعی آن مورد توجه قرار گرفته است. عنصر مرکزی این پیست به اصطلاح “تیغه” آن است، گوشه ای که 70 متر معادل یک ساختمان 20 طبقه، ارتفاع دارد.

یک پارک تفریحی شش پرچم (Six Flags) نیز قرار است موازی با مسیر مسابقه فرمول یک عربستان قرار گیرد که شامل بلندترین، طولانی ترین و سریع ترین سرسره جهان خواهد بود.

پیست مسابقات فرمول یک عربستان که پیچی به ارتفاع یک ساختمان 20 طبقه دارد

تصاویر منتشر شده از این پیست همچنین یک استخر شنای سقف شیشه ای را نشان می دهد که بالای مسیر خواهد بود.

در مورد این طرح ها، عبدالله الدوود، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری قدیه، گفت: «بازدیدکنندگان و تماشاگران یکی از منحصر به فردترین مسابقات در جهان، با یک پیست پیشگام که آماده میزبانی از بزرگترین رویدادهای اتومبیلرانی جهان است، پذیرایی خواهند شد.»

پیست مسابقات فرمول یک عربستان که پیچی به ارتفاع یک ساختمان 20 طبقه دارد

به جای جایگاه های سنتی برای طرفداران، نقاط دیدنی و تراس های تماشای متعدد مدرن ساخته خواهد شد. این مجموعه همچنین شامل یک سالن موسیقی و یک ترن هوایی است که به موازات مسیر مسابقه ساخته می شود.

انتظار نمی رود این پیست جدید قبل از سال 2027 آماده شود.

مکس ورشتپن هفته گذشته در بحرین برنده مسابقه افتتاحیه فصل مسابقات جایزه بزرگ فرمول یک 2024 شد، هم تیمی او در رد بول سرجیو پرز دوم شد و کارلوس ساینز از فراری سوم شد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلندپروازی بن سلمان برای پیست مسابقات فرمول یک/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلندپروازی بن سلمان برای پیست مسابقات فرمول یک/ عکس"، کلیک کنید.