بلومبرگ: مقام های آمریکا و ونزویلا مخفیانه دیدار داشتند

بلومبرگ گزارش داد، مقامات ایالات متحده جلسات مخفیانه ای با مقام های ونزویلا داشتند که تلاشی جدید برای رسیدگی به اصلاحات احتمالی دموکراتیک قبل از رسیدن ضرب الاجل وضع مجدد تحریم ها علیه صنعت نفت این کشور آمریکا لاتین در آوریل امسال محسوب می شود.

به گزارش تیتروز، این روزنامه همچنین نوشت، نمایندگانی از دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا با «خورخه رودریگز» نماینده اصلی دولت نیکولاس مادورو، رییس جمهور ونزویلا روز سه شنبه در مکزیکوسیتی دیدار کرده و به بررسی شرایط انتخاباتی در ونزویلا پرداختند.

همچنین با اینکه جزییات ویژه مربوط به این مذاکرات هنوز منتشر نشده اما هم شورای امنیت ملی آمریکا و هم وزارت اطلاع رسانی ونزویلا از بیان مطلبی درباره این نشست امتناع کرده اند.

با اینکه هنوز جزییات این نشست منتشر نشده اما مشخص است بایدن در تلاش برای مذاکره با ونزویلا برای پیشبرد انتخابات ریاست جمهوری «آزاد و عادلانه» بوده است اما تاکنون، تلاش های ایالات متحده ناموفق بوده است.

از زمانی که دولت واشنگتن تحریم های نفتی علیه ونزویلا را در اکتبر 2023 لغو کرد، موارد متعدد توافقات منعقده در باربادوس نقض شده است.

در بخشی از آن توافق آمده بود، انتخابات ریاست جمهوری شفاف و حل و فصل موضوع رد صلاحیت های سیاسی در ازای رفع تحریم های تاثیرگذار بر بخش های نفت، گاز و طلا اجرایی شود.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلومبرگ: مقام های آمریکا و ونزویلا مخفیانه دیدار داشتند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلومبرگ: مقام های آمریکا و ونزویلا مخفیانه دیدار داشتند"، کلیک کنید.