بهسازی تاکسی ها از طریق تعمیرگاه های مشخص در دستور کار است – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تیتروز، نشست مشترک مشاور فرماندار تهران و مسوول امور بانوان و خانواده فرمانداری با سرپرست سازمان تاکسیرانی، مدیران و جمعی از بانوان تاکسیران برگزار شد.

این نشست با محوریت آشنایی با حوزه فعالیت بانوان تاکسیران و در راستای ویژه برنامه های دهه کرامت و نقش بانوان در حوزه تاکسیرانی برگزار شد.

باید کرامت بانوان تاکسیران در شهر حفظ شود

فاطمه رحمانی، مسیول امور بانوان و خانواده فرمانداری تهران در این نشست گفت: همه ما تلاش داریم تا کرامت بانوان به ویژه تاکسیرانان بانو در شهر تهران رعایت شود.

وی در ادامه یادآور شد: هر شغل جایگاه مخصوص خود را دارد و امروز که در هر خانه چند ماشین وجود دارد، احتمالاً دیگر حوزه حمل ونقل تعریف سابق خود را نداشته باشد و همراه با تغییر و تحولات اجتماعی، ساختارهای تازه ای به وجود آمده است. در این بخش مهم این است مسایل بانوان تاکسیران به خوبی دیده شود.

رحمانی ادامه داد: با تکمیل بانک اطلاعاتی از وضعیت کامل بانوان تاکسیران، پس از بررسی در صورتی که بخش هایی نیاز به کمک فرمانداری و سایر دستگاه ها بود، موانع و مشکلات مربوطه در قالب توافق نامه و.. .حل شود.

وی با بیان اینکه با تعامل فرمانداری تهران و سازمان تاکسیرانی بانک اطلاعاتی مناسبی از بانوان تاکسیران در اختیار فرمانداری قرار خواهد گرفت تا مشکلات در حوزه های مختلف تفکیک شود و مسایل ریشه ای تر مورد بررسی قرار گیرد.

رحمانی تاکید کرد: بانوان زحمت مضاعفی بر دوش دارند و علاوه بر شغل شان، به عنوان همسر، مادر، سرپرست خانواده و تربیت فرزند باید به زندگی ادامه دهند.

مشاور فرماندار تهران پیشنهاداتی را در همین خصوص بیان داشت و گفت: می توان تفاهم نامه هایی با دستگاه های دولتی در بخش سرویس بانوان و فرزندان، سرویس مدارس و دیگر مسایل داشت تا امنیت شغلی و آرامش بانوان تاکسیران حفظ شود.

رحمانی با بیان اینکه باید تاب آوری بانوان افزایش یابد، تصریح کرد: پیشنهاد می کنم سازمان تاکسیرانی دفتر مشاوره خانواده برای حمایت و راهنمایی های لازم برای بانوان تاکسیران راه اندازی کند. هم چنین یک دایره حقوقی مخصوص بانوان تاکسیران پیش بینی شود تا مشکلاتشان در اسرع وقت حل شود. وی همچنین پیشنهاد داد چکاب سلامت و بهداشت برای بانوان تاکسیران در نظر گرفته شود و همه این عزیزان پرونده سلامت داشته باشند.

به گفته رحمانی همه این سیاست گذاری ها برای حفظ شان بانوان تاکسیران است.

تاکسیرانی در حال گذر از مدیریت سنتی به مدرن است

در این نشست سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران نیز با اشاره به برقی سازی ناوگان تاکسیرانی پایتخت گفت: بیش از 80 هزار تاکسی در پایتخت وجود دارد که نیمی از آن ها فرسوده است. ما 831 تاکسیران بانوی دارای پروانه اشتغال شناسایی کردیم که 600 نفر از آن ها فعال هستند. در دوره ای تاکسی بانوان فعال بود اما سال ها از آن فعالیت می گذرد و این نوید را می دهیم مجدداً این فعالیت ها با برنامه ریزی جدید از سر خواهد گرفته شد و از ظرفیت این عزیزان در تاکسی آنلاین استفاده خواهد شد.

شادی مالکی یادآور شد: سازمان تاکسیرانی در حال گذر از مدیریت سنتی به مدرن است و با توجه به نیمی از فرسودگی ناوگان، نیاز به نوسازی بیش از پیش احساس می شود. در همین راستا با تدبیر شهردار محترم تهران و با رویکرد برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی، در جهت کاهش آلودگی هوا در پایتخت امسال شاهد ورود تاکسی و ون های برقی به تهران هستیم و پایتخت کشور پیشگام در این حوزه خواهد بود.

وی افزود: همچنین خدمات رفاهی، خدمات تعمیرگاهی، کمک به بیماران صعب العلاج و نظارت هوشمند از دیگر رویکردهای این سازمان است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار امسال بهسازی تاکسی ها را از طریق تعمیرگاه های مشخص شده در دستور کار قرار خواهیم داد، گفت: سال گذشته برای نوسازی خودروها بیش از 3000 پرونده تشکیل شد و تا کنون 1400 دستگاه تحویل داده شده است

مالکی در بخش دیگری از صحبت هایش خاطرنشان کرد: خانواده بزرگ تاکسیرانی تهران جمعیت نیم میلیونی را در بردارد و متاسفانه 10 هزار تاکسیران ما بیمه تامین اجتماعی ندارند. سال گذشته موفق شدیم 22 هزار تاکسیران را بیمه تکمیلی کنیم و امیدواریم با حمایت فرماندار تهران که در بحث متناسب سازی نرخ کرایه با شرایط هر خط از قبیل وضعیت ترافیک، شیب و. .. کمک شایانی به این حوزه شد، مشکلات دیگر را به حداقل برسانیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهسازی تاکسی ها از طریق تعمیرگاه های مشخص در دستور کار است – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهسازی تاکسی ها از طریق تعمیرگاه های مشخص در دستور کار است – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.