بهیاران؛ اولین ناجیان مجروحان در صحنه عملیات

معاون بهداد فراجا نقش بهیاران در نجات جان نیروهای عملیاتی و پشتیبانی امدادی از رزم را بسیار مهم و حایز اهمیت عنوان کرد.

به گزارش تیتروز، سردار دکتر هادی شیرزاد در آیین رونمایی از منابع و امکانات جدید کمک آموزشی رشته بهیاری در نشست صمیمانه با 41 نفر از فراگیران بهیاری ورودی سال 1402 شرکت کرد.

معاون بهداد فراجا در این نشست صمیمانه با قدردانی از عملکرد مجتمع آموزشی معاونت بهداد فراجا در حوزه آموزش رشته بهیاری، عنوان کرد: این اقدام معاونت بهداد فراجا در آموزش و تامین نیروهای بهیار، الگوی بهداشت و درمان سایر نیروهای مسلح قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به نقش آفرینی مهم بهیاران در صحنه عملیات، بهیاران را اولین ناجیان مجروحان در صحنه عملیات، عنوان و تصریح کرد: نقش بهیاران به عنوان اعضای مهم تیم درمان در نجات جان نیروهای عملیاتی و پشتیبانی امدادی از رزم بسیار مهم و حایز اهمیت است.

سردار شیرزاد سپس با محور قرار دادن مقوله آموزش، ارتقای توانمندی های علمی و عملی بهیاران را در گرو آموزش های کیفی و کاربردی دانست و اظهار کرد:  سرفصل های آموزشی دوره کوتاه و فشرده بهیاری باید به گونه ای تهیه و ارایه شود که بهیاران را برای نقش آفرینی در صحنه های واقعی عملیات آماده کند.

معاون بهداد فراجا، قرار گرفتن فراگیران بهیاری در موقعیت های واقعی مواجهه و مدیریت انواع تروما به ویژه اورژانس های تروما را در افزایش آمادگی و مهارت های علمی و عملی آنها موثر عنوان و بر لزوم شناسایی سایر مهارت های جانبی بهیاران برای بهره برداری در موقعیت های لازم تاکید کرد.

بنابر اعلام سایت پلیس، پیش از سخنان سردار شیرزاد، سرگرد مرتضی مصری رییس مجتمع آموزشی معاونت بهداد فراجا گزارشی از آخرین اقدامات و برنامه های این مجتمع ارایه کرد.

در پایان این نشست، سردار شیرزاد از اساتید برتر مجتمع آموزشی معاونت بهداد فراجا به پاس زحمات و تلاش های آنها در راستای تربیت و پرورش بهیاران با اهدای لوح یادبود و هدایا تقدیر به عمل آورد.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بهیاران؛ اولین ناجیان مجروحان در صحنه عملیات" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بهیاران؛ اولین ناجیان مجروحان در صحنه عملیات"، کلیک کنید.