بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آیودی را تخریب کرد!/ عکس

به گزارش خبرگزاری تیتروز و بر اساس گزارش پدال ب ام و تعصب عجیبی روی انتقال قدرت دیفرانسیل عقب داشت تا جایی که ساخت خودروی دیفرانسیل جلو را نوعی توهین به مقدسات می دانست! به همین دلیل، باواریایی ها برای دهه ها فقط خودروهای محرک عقب می ساختند و به تغییر این رویه حتی فکر هم نمی کردند. این در حالی بود که آیودی اساساً فقط با خودروهای دیفرانسیل جلو به رقابت با مرسدس و ب ام و برخاسته بود و در دههٔ 80 هم سامانهٔ چهارچرخ محرک کواترو را ارایه کرد.

بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آیودی را تخریب کرد!/ عکس

از سوی دیگر، مرسدس هم برای چندین دهه به ساخت خودروهای دیفرانسیل عقب متعهد ماند و هرچند زمانی که در دههٔ 60 شرکت اتویونیون (مالک آیودی) را در اختیار داشت یک سدان کامپکت دیفرانسیل جلو با کد W118 را توسعه داد اما این خودرو هیچ گاه تولید نشد تا اینکه سرانجام در سال 1996 مرسدس اولین خودروی دیفرانسیل جلوی خود را با نام A کلاس معرفی کرد. بااین وجود، ب ام و هنوز روی خودروهای دیفرانسیل عقب پافشاری می کرد و قصد نداشت پاسخی به رقبای دیفرانسیل جلوی خود از آیودی و مرسدس بدهد.

بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آیودی را تخریب کرد!/ عکس

این موضوع حتی تا جایی پیش رفت که ب ام و رقبای آلمانی خود را به خاطر ساخت خودروهای دیفرانسیل جلو مسخره کرد. این داستان مربوط به سال 2007 است یعنی زمانی که نسل اول سری 1 تازه به بازار آمده بود. ب ام و هرچند سری 1 را برای رقابت با هاچ بک های دیفرانسیل جلوی آیودی A3 و مرسدس بنز A کلاس در نظر گرفته بود اما حتی در این هاچ بک هم به سنت خود پایبند ماند و سری 1 را به صورت دیفرانسیل عقب ساخته بود. این کار باعث خلق یک هاچ بک کامپکت دیفرانسیل عقب شد که کاملاً غیرمعمول بود.

بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آیودی را تخریب کرد!/ عکس

بااین حال، ب ام و معتقد بود کار درست را خودش انجام داده است زیرا در سال 2007 با انتشار پوسترهایی، خودروهای دیفرانسیل جلوی مرسدس و آیودی را به تمسخر گرفت. در این پوسترها، تصویر حیواناتی که با پاهای عقب خود حرکت می کنند شامل اسب، قورباغه و خرگوش، به گونه ای ویراش شده بودند که پاهای محرک آن ها به جلو منتقل شده بود. این کار نمای مضحکی به حیوانات مذکور بخشیده بود و ب ام و زیر پوسترها نوشته بود به همین دلیل است که ما دیفرانسیل جلو نمی سازیم.

بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آیودی را تخریب کرد!/ عکس

ب ام و سعی کرد همچنان روی عقیدهٔ خود پافشاری کند و حتی نسل دوم سری 1 هم در سال 2011 با پلت فرم دیفرانسیل عقب معرفی شد اما چند سال بعد، باواریایی ها فهمیدند که آیودی و مرسدس کار درست را انجام داده اند و انتقال قدرت دیفرانسیل جلو برای برخی خودروها مناسب تر است. به همین دلیل، MPV کوچک سری 2 اکتیو تورر در سال 2014 به عنوان اولین محصول دیفرانسیل جلوی ب ام و معرفی شد. در سال 2019 نیز ب ام و بازهم کوتاه آمد و نسل سوم سری 1 را به صورت دیفرانسیل جلو معرفی کرد. این سنت شکنی بزرگی برای شرکتی بود که چندین دهه فقط خودروهای دیفرانسیل عقب ساخته بود و به مذاق خیلی از طرفداران هم خوش نیامد.

بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آیودی را تخریب کرد!/ عکس

بااین حال، ب ام و به مسیر خود ادامه داد و شرکتی که زمانی خودروهای دیفرانسیل جلو را مسخره می کرد، امروز چندین مدل مختلف با پلت فرم دیفرانسیل جلو در سبد محصولاتش دارد.

بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آیودی را تخریب کرد!/ عکس

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آیودی را تخریب کرد!/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بی ام و، خودروهای مرسدس بنز و آیودی را تخریب کرد!/ عکس"، کلیک کنید.