تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر دفاع از آرمان فلسطین 

نویسنده لبنانی در سخنانی با تاکید بر اینکه حمایت جمهوری اسلامی ایران از مسیله فلسطین به آن پویایی بخشید، ماهیت داد و آن را به جهان صادر کرد گفت جمهوری اسلامی ایران نقش محوری را در مقابله با استکبار جهانی ایفا کرده است.

«شوقی عواضه» نویسنده و روزنامه نگار لبنانی در گفت وگو با تیتروز در پاسخ به سوالی پیرامون نقش و تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر حمایت از مسیله و آرمان فلسطین تصریح کرد: از نخستین روز پیروزی انقلاب مبارک اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) شعار «امروز ایران، فردا فلسطین» مطرح شد. انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی آن تا به امروز با حمایت به معنای واقعی کلمه از مسیله و آرمان های فلسطین متمایز شده است.

وی در همین زمینه اظهار داشت، این حمایت نه کلامی و شفاهی و نه ادعایی بود، بلکه با همه ابزارها و در همه سطوح انجام شد. باید یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران با انقلاب مبارک آن اولین طرفی بود که سفارت رژیم اشغالگر صهیونیستی در تهران را بست و اولین سفارت فلسطین را در جریان سفر یاسر عرفات به تهران و دیدار با امام خمینی (ره) افتتاح کرد. امام خمینی (ره) در آن هنگام فرمودند: «امروز ایران و فردا فلسطین».

تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر دفاع از آرمان فلسطین 
«شوقی عواضه» نویسنده لبنانی

نویسنده لبنانی در ادامه خاطرنشان کرد: بر این اساس، هر پیروزی یا هر دستاوردی از سوی مقاومت فلسطین، دستاورد و پیروزی انقلاب پربرکت اسلامی و از برکات حضرت روح الله موسوی خمینی است. بنابراین، من معتقدم هر رویارویی که امروز با دشمن صهیونیستی شاهد آن هستیم، بدون حمایت انقلاب پربرکت اسلامی از مسیله فلسطین ممکن نبود. بله، اما این امر چیزی از اهمیت مقاومت فلسطین نمی کاهد. مقاومت فلسطین وجود دارد اما حمایت جمهوری اسلامی ایران از مسیله فلسطین به آن شتاب و پویایی بخشید، بُعد داد، به آن ماهیت داد و آن را به جهان صادر کرد.

شوقی عواضه تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نه تنها از انقلاب فلسطین و مقاومت فلسطین بلکه از همه جنبش های آزادی بخش حتی مقاومت اسلامی لبنان حمایت کرد. حمایت گسترده ای از سوی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران وجود داشت. مقاومت با این حمایت توانست پیروزی هایی را یکی پس از دیگری رقم بزند.

نویسنده لبنانی عنوان داشت: در سطح سیاست خارجی، جمهوری اسلامی ایران نقش محوری را در عرصه جهان در مقابله با استکبار جهانی به ویژه شیطان بزرگ، ایالات متحده آمریکا و سیاست های آن در منطقه ایفا کرد و تا به امروز این نقش همچنان ادامه داشته است.

وی در خاتمه بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با ارسال کشتی های حامل نفت به ونزویلا و شکستن محاصره ونزویلا و همچنین زمانی که محاصره سوریه و قانون تحریم های آمریکا علیه سوریه معروف به قانون سزار را با ارسال کشتی های نفتی به سوریه و به لبنان شکست، هیبت و اقتدار این شیطان آمریکایی را فروریخت. بنابراین من معتقدم یکی از اولویت های سیاست خارجی ایران حمایت از مظلومان جهان به ویژه در سطح مسیله فلسطین و مسایل جنبش های آزادی بخش در جهان است.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر دفاع از آرمان فلسطین " هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر دفاع از آرمان فلسطین "، کلیک کنید.