تخلفات ساکن و دوبله از چشم پلیس دور نمی ماند – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری تیتروز به نقل مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ فیروز کشیر در برنامه شهر امن در استودیو پلیس پایتخت که از شبکه پنج سیما پخش می شد حضور یافت و در خصوص برخورد پلیس راهور با تخلفات ساکن توضیح داد و گفت: انواع سد معبر مانند دستفروشی، بساط گسترانی و یا چیدمان لوازم و وسایل توسط برخی از مغازه داران مقابل محل کسب خود در پیاده روها، همه این تخلفات و موارد مشابه برابر ماده 55 قانون شهرداری ها تخلف و سد معبر محسوب و شهرداری ملزم به برخورد با این نوع از تخلف در سطح شهر است.

وی افزود: خودروها با سد معبر در معابر باعث بسته شدن راه دیگر شهروندان و خودروها می شوند و جز تخلفات سد معبر محسوب می شود.

سرهنگ کشیر اظهار داشت: بیشترین تخلفات ساکن را بیشتر در هسته مرکزی شهر، مراکز تجاری، محل های خرید و فروش شاهد هستیم که متاسفانه برخی از شهروندان این مهم را رعایت نکرده و با تخلفات دوبله، سد معبر و… و به دور از چشم پلیس باعث برهم زدن نظم عبور و مرور می شوند که البته توسط تیم های گشتی پلیس راهور تهران بزرگ و یا از طریق دوربین های نظارتی سطح شهر با این تخلفات برخورد می شود.

سرهنگ کشیر افزود: برابر ماده 163 آیین نامه راهنمایی و رانندگی توقف در پیاده روها و گذرگاه های پیاده، توقف در ورودی و خروجی اتومبیل رو ساختمان ها، مقابل مراکز 110، 115، 125 و مراکز فوریت ها، در 15 متری شیرهای آب آتش نشانی و شیرهای منصوب به این موضوع، در 15 متری چراغ های راهنمایی و رانندگی ممنوع است.

وی بیان داشت: در بند 11 ماده 163 آیین نامه راهنمایی و رانندگی به صراحت بیان می دارد که در خیابان هایی که پیاده رو آنها قابل عبور نبوده و پیادگان مجبورند از بخشی از سطح سواره رو عبور کند حتی اگر آنجا تابلوی مطلقاً ممنوع نداشته باشد هیچ خودرویی حق توقف در آن محل را ندارد. یعنی آیین نامه راهنمایی و رانندگی محل را امن می کند که سد معبر نباید انجام شود تا عابر پیاده بتواند از آن بخش استفاده کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تخلفات ساکن و دوبله از چشم پلیس دور نمی ماند – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تخلفات ساکن و دوبله از چشم پلیس دور نمی ماند – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.