تربیت علمی و فرهنگی دانشجویان به بهترین شکل انجام پذیرد

تربیت علمی و فرهنگی دانشجویان به بهترین شکل انجام پذیرد

امام جمعه شهر دهاقان گفت: در دانشگاه ها باید تلاش شود که امور فرهنگی و انجام آنها نیز بیش از پیش در دستور کار دانشگاه قرار گیرد و تربیت علمی و فرهنگی دانشجویان به بهترین شکل انجام پذیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، حجت الاسلام اصغر رضوانی، امام جمعه شهر دهاقان در نشست با اعضای هییت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان اظهار کرد: دانشجویان، فرزندان راستین این آب و خاک بوده که مایه روشنایی چشم و دل ایران و ایرانیان هستند. امیدوارم همگی تلاش کنند که تربیت علمی و فرهنگی دانشجویان به بهترین شکل انجام پذیرد.

وی ادامه داد: جریان تعلیم و تربیت جریانی بوده مستمر که به آموزش و پرورش و دانشگاه ها سپرده شده؛ انسان در طول زندگی خود در حال تعلیم و تربیت است. اگر جریان تعلیم و تربیت در جامعه نهادینه و به شکلی مطلوب انجام شود، جامعه و مردم آن به سعادت و رستگاری خواهند رسید.

امام جمعه شهر دهاقان با اشاره به انجام مطلوب امور فرهنگی تاکید کرد: در دانشگاه ها باید تلاش شود که امور فرهنگی و انجام آنها نیز بیش از پیش در دستور کار و رسالت دانشگاه قرار گیرند، بر اساس اسناد بالادستی دانشگاه آزاد اسلامی، می توان مطابق با دانش پژوهی و دانش پروری کار های خوب و فاخری را انجام داد، سوق دادن پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های مقطع دکتری به سمت امور فرهنگی، می تواند راهکار های خوب، مطالعه و تحقیق درباره مسایل فرهنگی جامعه و یافتن شیوه های مناسب انجام کار را برای جامعه به ارمغان بیاورد.

رضوانی افزود: با انجام این کار باعث تقویت روحیه پژوهش در امور فرهنگی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی می شویم که علاوه بر آن، آثاری ماندگار و قابل اجرا را در دست خواهیم داشت تا بر اساس خط مش های آنها، قادر باشیم امور فرهنگی را بر اساس مطالعات علمی، در جامعه ساری و جاری کنیم.

وی با بیان لزوم انجام آموزش عملی در کنار آموزش نظری در دانشگاه های کشور عنوان کرد: در مباحث اقتصادی و درآمدزا، چنانچه دانشگاه علاوه بر تصدی گری در مباحث و امور آموزشی در رشته های تحصیلی، آموزش عملی رشته را نیز در دستور کار قرار دهد، رویکرد خوب و قابل قبولی خواهد بود.

امام جمعه شهر دهاقان اضافه کرد: تاسیس شرکت های دانش بنیان و یا همکاری با این گونه شرکت ها به منظور آموزش عملی رشته های نظری در واحد های دانشگاهی، بدون تردید بسیار مطلوب و پسندیده است که باید این امر در دانشگاه ها نهادینه و اجرایی شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تربیت علمی و فرهنگی دانشجویان به بهترین شکل انجام پذیرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تربیت علمی و فرهنگی دانشجویان به بهترین شکل انجام پذیرد"، کلیک کنید.