ترکیب اعضای هییت مرکزی جذب اعضای هییت علمی دانشگاه فرهنگیان تعیین شد

ترکیب اعضای هییت مرکزی جذب اعضای هییت علمی دانشگاه فرهنگیان تعیین شد

ترکیب اعضای هییت مرکزی جذب اعضای هییت علمی دانشگاه فرهنگیان تعیین و تصویب شد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، جلسه 464 شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور اعضای شورا در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در حاشیه این جلسه در تشریح مصوبات شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر؛ آیین نامه شورای ارزشیابی هنرمندان صنایع دستی، هنر های سنتی و میراث داران تمدنی، ماده واحده تعیین ترکیب اعضای هییت مرکزی جذب اعضای هییت علمی دانشگاه فرهنگیان و اصلاح ماده 4 آیین نامه شورای حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیدند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص موضوع آیین نامه شورای ارزشیابی هنرمندان صنایع دستی، هنر های سنتی و میراث داران تمدنی تصریح کرد: بر اساس این آیین نامه؛ یک شورای ارزشیابی متشکل از نمایندگان و معاونان وزارتخانه های میراث فرهنگی، علوم و ارشاد اسلامی، سازمان برنامه و بودجه، فرهنگستان هنر و مسیولان کمیته های تخصصی و کارشناسان خبره حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی تشکیل می شود و به صورت تخصصی به داوری و ارزشیابی آثار و فعالیت های هنرمندان این حوزه و اعطای درجه هنری به آنها در سه سطح و 5 درجه خواهد پرداخت.

خسروپناه در ادامه گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصوبه سیاست ها و ضوابط کیفیت بخشی دانشگاه فرهنگیان که فروردین سال جاری تصویب و ابلاغ شد؛ تشکیل هییت مرکزی جذب اعضای هییت علمی ویژه دانشگاه فرهنگیان را مصوب و تعیین ترکیب اعضای آن را به شورای معین شورای عالی واگذار کرده بود.

وی افزود: وزیر آموزش و پرورش؛ اعضای حقیقی و حقوقی این هییت را پیشنهاد کرد که در این جلسه شورای معین، ترکیب هییت مذکور تعیین و تصویب شد و از این پس؛ این هییت در فرایند جذب اعضای هییت علمی دانشگاه فرهنگیان مسیولیت خواهد داشت. در این جلسه؛ همچنین ترکیب اعضای شورای حوزوی که یک شورای تخصصی مشترک بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی حوزه های علمیه است؛ اصلاح شد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خاتمه گفت: در جلسه قبلی شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیات اساسنامه سازمان ملی ارزشیابی و سنجش آموزش کشور تصویب شد و بررسی جزییات به شورای معین واگذار شده بود که در این جلسه، فصل ارکان سازمان مذکور، ترکیب هییت امناء و شورای ارزشیابی، اعتبارسنجی، تضمین کیفیت و رصد نظام آموزش کشور و نحوه انتقال سازمان ها و واحد های مرتبط به سازمان جدید، بررسی و تصویب شد و بررسی تکمیلی و نهایی اساسنامه سازمان مذکور؛ به جلسه آتی شورای معین موکول شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترکیب اعضای هییت مرکزی جذب اعضای هییت علمی دانشگاه فرهنگیان تعیین شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترکیب اعضای هییت مرکزی جذب اعضای هییت علمی دانشگاه فرهنگیان تعیین شد"، کلیک کنید.