تشریح جزییات فرآیند انتخاب شهردار برتر خراسان رضوی

تیتروز/خراسان رضوی دبیر رویداد جایزه شهردار برتر خراسان رضوی جزییات فرآیند انتخاب شهردار برتر استان را تشریح کرد.

محسن اکبرزاده امروز 24 اسفندماه، در رویداد جایزه شهردار برتر استان که در سالن شهدای سلامت برگزار شد، اظهار کرد: شهرهایی که سهم عمده سکونت، اقتصاد و تمدن دیرپای بی زیان ما را در برگرفتند، پدیده هایی حساس و آسیب پذیر هستند که هرگونه احتمال و کوته نگری درباره آن ها بی هیچ واسطه ای خود را در جامعه پدیدار می سازد. همین شهرها ظرف تحقق آرزوی مردمان و آبروی حکومت اسلامی هستند.

وی بیان کرد: داوران جایزه ای که شهرداران خراسانی را به قضاوت بنشینند باید چنین انگاره هایی را پاس بدارند. تجلیل از خلاقیت، نوآوری، خطرپذیری، حسابگری و دوراندیشی در شخصی که قبول کلیدداری شهرهای خراسان را بر قامت خود پذیرفته، طریقی حق شناسانه در تحقق آرزوهای مردمان این سامان است.

اکبرزاده عنوان کرد: هیات داوران این رویداد با این ملاحظه که این جایزه عملکرد شخص شهردار را در بوته آزمون قرار می دهد میزبان 499 اثر از 75 شهر بود. در نخستین رویداد توزیع آثار رسیده همنواختی مناسبی را از کمترین 43 درصد در حوزه هوشمندسازی تا 63 درصد در بازآفرینی شهری و کسب درآمدهای پایدار متغیر نشان می دهد.

دبیر رویداد جایزه شهردار برتر خراسان رضوی افزود: 65 درصد از کل آثار متعلق به شهرهای کوچک درجه یک تا چهار، 34 درصد متعلق به شهرهای متوسط درجه پنج تا هفت و 38 درصد متعلق به شهرهای بزرگ درجه هشت به بالا است. برتری شهرهای کوچک در میان آثار راه یافته به مرحله نامزدی تداوم دارد. آنچه در گزینش شهرداران در مباحث داوری برجسته شد، تمایز قایل شدن میان عملکرد شهردار و رویه های جاری و مرسوم شهرداری بود.

وی ادامه داد: بعد از پایش اولیه اطلاعات رسیده از دبیرخانه، داوران طی یک برنامه 12 ساعتی در 21 اسفند در 9 جلسه مجزا آثار را بررسی کردند. 27 شهردار 46 بار در مجموع محورهای رویداد نامزد جایزه شدند، تعدادی برای یک محور و برخی برای بیش از یک محور در معرض نامزدی نهایی قرار گرفتند. پس از انتخاب نامزدها داوران وارد مرحله رای گیری محرمانه شدند. در پایان داوری هر محور پاکت های آرای 5 داور درون پاکت اصلی قرار گرفت و با امضای رییس جلسه پاکت اصلی بسته شد تا نتایج نهایی برای اولین بار در روز اختتامیه به اعلام همگان برسد.

اکبرزاده با اشاره به اینکه در بسیاری از مواقع شهرداران به ویژگی های اقدام خود آگاه نبوده و شاید فروتنانه زحمات خود را کم جلوه دادند که در چنین رقابتی اثرگذار است. فقدان بهره گیری از استانداردهای کیفی و کمی در عملکرد ایشان وجود دارد که باید از طریق مطالعه و پژوهش رفع شود. اصرار برخی شهرداران بر یک یا دو حوزه عملکردی و فروگذاشتن دیگر وظایف محوله می تواند سبب عدم توازن سازمانی شود که باید به جد پرهیز کرد.

دبیر رویداد جایزه شهردار برتر خراسان رضوی اضافه کرد: توجه به اقدامات کوتاه مدت علیرغم تاثیرگذاری نباید با رها کردن اقدامات آینده صورت گیرد. تعامل با مردم در کنار تعامل موثر با سازمان ها و شهرداران دیگر ابزار توسعه در اختیار شهردار است که باید مورد بهره برداری قرار گیرد. هیات داوران امیدوار است در آینده با رشد کمی و کیفی در آثار مواجه شود که چنین چشم اندازی کاملا قابل انتظار است.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشریح جزییات فرآیند انتخاب شهردار برتر خراسان رضوی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشریح جزییات فرآیند انتخاب شهردار برتر خراسان رضوی"، کلیک کنید.