تل آویو نگران است حزب الله لبنان شبکه برق را در یک جنگ همه جانبه هدف قرار دهد

جبهه داخلی رژیم صهیونیستی به آمادگی های فشرده خود در سطوح مختلف برای احتمال تبدیل شدن رویارویی کنونی با حزب الله لبنان به یک جنگ فراگیر ادامه می دهد در حالیکه انتظار دارد عواقب آن وخیم باشد.

به گزارش تیتروز، یک منبع ویژه مطلع از جزییات مقدمه چینی برای این رویارویی به العربی الجدید گفت که ترس واقعی و بسیار بزرگ صهیونیست ها درباره احتمال هدف قرار دادن زیرساخت های شبکه برق توسط حزب الله و ایجاد قطعی برای ساعات طولانی است که ممکن است در مقطعی منجر به قطع خدمات اینترنت و در نتیجه مشکل در ارتباطات، علاوه بر ایجاد خطرات بزرگ برای زندگی بیمارانی شود که جانشان وابسته به دستگاه تنفس مصنوعی است، این درحالی است که خود اشغالگران با هدف قرار دادن بیمارستان های غزه و بیماران در بیمارستان ناصر در خان یونس طی چند روز اخیر منجر به شهادت چندین بیمار در این بیمارستان شده اند.

جبهه داخلی اخیراً جلسات متعددی با روسای مقامات محلی و نهادهای مرتبط با شرایط اضطراری از جمله وزارت بهداشت و مقامات محلی عرب در تجمعات عربی ساکن فلسطین اشغالی برگزار کرده که طی آن بر موضوع قطعی برق تاکید کرده است. یکی از جلسات در شهرداری ناصره با مشارکت چندین طرف از جمله مقامات محلی عربی بود که شهرک های آن تا 30 کیلومتری مرز با لبنان واقع شده است.

در این جلسه تجهیزات لازم برای احتمال قطعی گسترده برق برای ساعات طولانی و نحوه رسیدگی به بیماران وابسته به تنفس مصنوعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبعی که با العربی الجدید صحبت می کرد، توضیح داد: «تاکید بر موضوع برق در شرایطی است که اسراییل تخمین می زند که حزب الله زیرساخت های برق را با موشک های دقیق هدف قرار خواهد داد. اما موضوع به برق ختم نمی شود. ترس از موشک های برکان که «قابلیت های تخریبی بالایی دارند، نیز وجود دارد. به نظر می رسد دستورالعمل های عادی برای مقابله با شرایط اضطراری که در مورد موشک های معمولی حزب الله اعمال می شود، ممکن است در مورد برکان کارساز نباشند.»

حضار در نشست مذکور در مورد آمادگی قبلی در هر شهرکی صحبت کردند تا اماکنی تعبیه شود که تعداد زیادی از بیمارانی که نیاز به تنفس مصنوعی دارند، در آنجا جمع شوند و ماسک های تنفسی که در صورت قطعی برق با ژنراتور کار می کنند، برای آنها فراهم شود. در این جلسه همچنین راه های انتقال این بیماران به محل تجمیع شان در مواقع ضروری مورد بحث و بررسی قرار گرفت. حاضرین در مورد کمبودهای مقامات محلی به ویژه مقامات عربی و حضور شهرهایی که ژنراتورهای لازم را ندارند بحث و گفت وگو کردند.

اگر حزب الله شبکه برق را هدف قرار دهد چه اتفاقی می افتد؟

تعمیر برق ممکن است در برخی موارد بین سه تا پنج روز زمان نیاز داشته باشد، بر اساس برآوردهای رژیم اشغالگر که منبع مذکور در مورد آن صحبت کرده است قطع طولانی مدت برق ممکن است باعث اختلال در ارتباطات و در نتیجه مشکل در انتقال دستورالعمل ها به شهروندان شود. از این رو کمپین ها برای آمادگی جهت شرایط اضطراری توسعه داده شده اند و موارد دیگری هم هستند که روی آن ها کار می شود که مربوط به زمانی است که جنگ به یک جنگ فراگیر تبدیل شود.

این منبع گفت: «در این جلسات همچنین بر اهمیت ایجاد مکانیسمی برای برقراری ارتباط بین مقامات محلی و ساکنان در صورت اختلال در اینترنت و شبکه ارتباطی به دلیل قطع برق برای مدت نسبتا طولانی یا آسیب به آنتن های تلفن همراه تاکید می شود. از این رو برای تخصیص بسته هایی که شامل دستورالعمل هایی برای هر شهرک هستند کار شده که در صورت لزوم از طریق پیام های کوتاه و با اتکای کمتر به اینترنت ارسال می شوند.

العربی الجدید همچنین از همین منبع آگاه مطلع شد که جبهه داخلی اشغالگران با همکاری مقامات محلی و سایر طرف ها در حال بررسی امکان پذیرایی خانواده ها از شمال، در مناطق مرکزی در صورت بروز آتش سوزی در جبهه شمال است. لذا سرشماری ساختمان ها و خانه های قابل اجاره و نقل مکان را نیز آغاز کرده است.

در رابطه با آنچه گزارش های قبلی رژیم صهیونیستی نیز اشاره کردند این منبع گفت که جبهه داخلی که در این مدت یک کمپین آگاه سازی فشرده برای مردم در مورد دستورالعمل های آماده سازی- به رغم پیام های آماده آن- به راه انداخته از اینکه این مساله باعث ایجاد وحشت شود یا حزب الله از این موضوع مطلع شود که اسراییل تصمیم به گسترش جنگ خود گرفته، گیج شده است.

با وجود تشدید بمباران های متقابل در روزهای اخیر که منجر به ویرانی، کشته و زخمی هایی شد، 2 طرف به طور کلی همچنان به چارچوب حد و مرزهایی که برای جنگ کنونی تعیین کرده اند، پایبند هستند.

در سایه کمبود تعداد سربازان به دلیل تلفات انسانی و مجروح شدن هزاران نفر در صفوف ارتش اشغالگر و دشواری مدیریت جنگ شدید در 2 جبهه احتمالاً اسراییل می خواهد جنگ گسترده با حزب الله را به بعد از پایان جنگ خود در نوار غزه به تعویق بیندازد.

حزب الله لبنان تهدید کرد

این در حالی است که حزب الله لبنان روز پنجشنبه از طریق نماینده پارلمانی خود، حسن فضل الله، رژیم صهیونیستی را تهدید کرد که «بهای حملات به جنوب لبنان را که منجر به شهادت 10 غیرنظامی شد که نیمی از آنها کودک بودند، بپردازد.

فضل الله در اظهاراتی در پاسخ به سوالی درباره واکنش این حزب به کشتار غیرنظامیان در یک روز در لبنان که از زمان آغاز درگیری ها در مرز جنوبی این کشور بیشترین تعداد بوده، به رویترز گفت: دشمن به خاطر جنایات علیه غیرنظامیان لبنانی به ویژه کودکان تاوان خواهد داد.

فضل الله ادامه داد: این گونه جنایات ارتش اشغالگر را قادر نمی سازد تا برای شهرک نشینان شمال امنیت ایجاد کند و لبنان را برای پذیرش شرایطش تحت فشار قرار دهد و تنها گزینه ای که در اختیار دارد توقف کشتار غزه است.

فضل الله افزود: مقاومت به استفاده از حق مشروع خود برای دفاع از مردمش ادامه خواهد داد و از انجام آنچه برای حفاظت از آنها لازم است، دریغ نخواهد کرد.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تل آویو نگران است حزب الله لبنان شبکه برق را در یک جنگ همه جانبه هدف قرار دهد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تل آویو نگران است حزب الله لبنان شبکه برق را در یک جنگ همه جانبه هدف قرار دهد"، کلیک کنید.