توصیه های هلال احمر همزمان با موج بازگشت مسافران

جمعیت هلال احمر با صدور اطلاعیه ای با اشاره به موج بازگشت مسافران نوروزی، به مسافران و رانندگان توصیه کرد که با رعایت نکات رانندگی ایمن، به حفظ روند کاهشی تصادفات جاده ای در نوروز کمک کنند.

به گزارش تیتروز و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ متن اطلاعیه شماره هشت جمعیت هلال احمر به شرح زیر است:

1. جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در طرح نوروزی 1403 با به کارگیری 143 هزار و 121  نفر (رشد 76 درصدی) از کادر و نیروهای داوطلب و همچنین آماده باش تمامی مراکز عملیاتی شامل 4258 پایگاه و پست های نوروزی برای ارایه خدمات امدادی و بشردوستانه به هموطنان از 24 اسفند 1402 تا امروز 11 فروردین ماه همچنان آماده خدمات رسانی است.

2. طی 16 روز گذشته از طرح نوروزی، جمعیت هلال احمر به 4 میلیون و 735 هزار و 371 نفر از هموطنان خدمات بشردوستانه و امداد و نجات ارایه کرده است.

3. از ابتدای طرح نوروزی 1403 در سطح کشور، 3145 مورد عملیات و خدمات امداد و نجات توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر انجام شده که 1944 مورد آن عملیات های امداد و نجات معادل 62 درصد کل عملیات ها شامل حوادث جاده ای، کوهستان جوی و … بوده است.

4. در طرح نوروزی 1403 به 24 هزار و 983 نفر از آسیب دیدگان و در راه ماندگان توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر خدمات لازم امدادی ارایه شده است.

5. طی 16 روز گذشته از طرح نوروزی 3 میلیون و 798 هزار و 55 نفر از هموطنان به پست های ایمنی و سلامت سفر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر مراجعه و خدمات لازم بشر دوستانه را دریافت نمودند که منجر به مشارکت 468 هزار و 952  نفر در پویش بهرفت (بهبود رفتارهای ترافیکی) شده است.

6. در طرح نوروزی امسال شاهد کاهش 4 درصدی ترددها، کاهش 14 درصدی عملیات جاده ای، کاهش 23 درصدی عملیات های نجات و رهاسازی و کاهش 11 درصدی انتقال مصدومان به مراکز درمانی بوده ایم.

7. در حال حاضر در شرایط موج بازگشت مسافران هستیم و از آنجا که آمار تصادفات در راه های کشور در طول سال بالاست توصیه می شود که رانندگان در این ایام با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، مراقب خود و همراهان باشند، بی توجهی به این نکات سبب ایجاد حادثه و پشیمانی می شود.

8. برای بازگشت، عجله ای نداشته باشید در صورت احساس خستگی و خواب آلودگی حتما استراحت کنید. قانون هر دو ساعت رانندگی، یک ربع استراحت را فراموش نکنید.

9. شماره تلفن امدادی 112 جمعیت هلال احمر به صورت 24 ساعته، آماده پاسخگویی به مردم و امداد و نجات افراد حادثه دیده است.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توصیه های هلال احمر همزمان با موج بازگشت مسافران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توصیه های هلال احمر همزمان با موج بازگشت مسافران"، کلیک کنید.