توضیحات «آل ثانی» درباره جنگ غزه و تکرار ادعاهای بی اساس «بلینکن»

توضیحات «آل ثانی» درباره جنگ غزه و تکرار ادعاهای بی اساس «بلینکن»

به گزارش تیتروز؛ «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر و «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک به پرسش های خبرنگاران پاسخ دادند و نقطه نظرات خود را در این خصوص بیان کردند.

«آل ثانی» در این کنفرانس خبری مشترک گفت: ما پاسخی را که از سوی حماس و دیگر گروه ها در خصوص توافق پیشنهادی دریافت کردیم مورد بررسی قرار دادیم. ما در قطر به از بین بردن فاصله ها و نزدیک کردن طرف ها به یکدیگر برای دستیابی به آتش بس متعهد هستیم.

به گزارش تیتروز به نقل از الجزیره، وی افزود: ما برای همگان این پیام را داریم که با از دست دادن هر روز، جان ها و بی گناهان بیش تری را از دست می دهیم. ما از قطعنامه شورای امنیت که دستور به آتش بس در نوار غزه داده استقبال و حمایت می کنیم. راه حل دایمی همان راه حل عادلانه برپایی کشور فلسطین به پایتختی قدس است.

وزیر امور خارجه آمریکا نیز در این کنفرانس خبری مشترک بدون اشاره به مخالفت مداوم رژیم صهیونیستی با برقراری آتش بس در نوار غزه و کشتار هزاران غیرنظامی بی گناه در این باریکه از سوی صهیونیست ها مدعی شد: حماس خواهان اجرای تغییرات بسیاری در توافق پیشنهادی است که برخی از آن ها پذیرفتنی و برخی ناپذیرفتنی است. اسراییل این پیشنهاد را به شکل کنونی پذیرفته اما حماس آن را رد کرده است.

بلینکن در ادامه ادعاهای خود بدون اشاره به نسل کشی فلسطینیان از سوی رژیم صهیونیستی گفت: ما بررسی و نظارت خواهیم کرد که آیا حقوق بشر بین الملل از سوی اسراییل یا هر طرف دیگری در این جنگ نقض شده است یا خیر. عزم ما بر آن است که اسراییل باید به قوانین بین المللی و اصول نزاع برای حمایت از غیرنظامیان پایبند باشد.

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد: ما در هفته های پیشرو ایده هایی را در خصوص چگونگی اداره غزه پس از جنگ ارایه خواهیم داد. به حماس اجازه داده نخواهد شد که سرنوشت و آینده این منطقه را رقم بزند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توضیحات «آل ثانی» درباره جنگ غزه و تکرار ادعاهای بی اساس «بلینکن»" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توضیحات «آل ثانی» درباره جنگ غزه و تکرار ادعاهای بی اساس «بلینکن»"، کلیک کنید.