ثبت 51 هزار درخواست صدور مجوز الکترونیکی در استان مرکزی

تیتروز/مرکزی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی گفت: 51 هزار درخواست صدور مجوز الکترونیکی از ابتدای سال 1401 تاکنون در این استان ثبت شده است.

سعید ملااسماعیلی چهارم اردیبهشت ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 24 هزار مجوز الکترونیکی در استان صادر شده که از این تعداد، هشت هزار و 100 درخواست مورد مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که بیشترین موارد درخواست هاست، افزود: چهار هزار و 600 مجوز به صورت ثبت محور و بدون نیاز به مراجعه حضوری و از طریق درگاه ملی مجوزها و به صورت برخط صادر شده است.

وی امتیاز استان مرکزی را در شاخص پاسخگویی به موقع دستگاه های اجرایی صادرکننده مجوز، در مقابل درخواست های صدور مجوز، 92.6 درصد عنوان کرد و افزود: در این بخش جزو استان های با وضعیت خوب هستیم.

ملااسماعیلی با بیان اینکه مابقی مجوزهای ثبت شده در مراحل انصراف بعد از صدور، انصراف قبل از صدور، تعلیق مجوز، در انتظار استعلام از دستگاه ها، در انتظار تایید مدارک متقاضی، تکمیل مدارک توسط متقاضی و عدم صدور هستند، افزود: تمام مجوزهای قدیمی و کاغذی باید به مجوز الکترونیکی(شناسه یکتا) تبدیل شوند و کسب و کارهایی که فاقد شناسه یکتا باشند، از نظر قانونی فاقد مجوز محسوب می شوند. 

ملااسماعیلی با اشاره به هوشمند شدن خدمات دولت در آینده نزدیک، افزود: از ابتدای خردادماه 1403 ارایه خدمات دولتی و بانکی به دارندگان مجوزهای کاغذی قدیمی و فاقد QR کد، ممنوع خواهد بود و صاحبان کسب و کارهایی که مجوز الکترونیکی نداشته باشند و اسامی آنها در بانک اطلاعات کسب و کار کشور به آدرس http://qr.mojavez.irدرج نشده نباشد، در صورت نیاز به دریافت خدمات ادارات دولتی و بانک ها با مشکل مواجه خواهند شد.

به گفته وی، دارندگان مجوزهای قدیمی و کاغذی باید به درگاه ملی مجوزها مراجعه کرده و مجوزهای خود را الکترونیکی کنند. فرایند تبدیل مجوز در کمتر از پنج دقیقه انجام می شود و کسانی که مجوز کاغذی و قدیمی دارند می توانند به سرعت، به صورت رایگان و بدون مراجعه حضوری، با استفاده از گوشی همراه و با وارد کردن سه کد شامل شماره سریال کارت ملی، شناسه یا کدصنفی و کدپستی محل کسب و کار در درگاه ملی مجوزها شناسه یکتا دریافت کنند.

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثبت 51 هزار درخواست صدور مجوز الکترونیکی در استان مرکزی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثبت 51 هزار درخواست صدور مجوز الکترونیکی در استان مرکزی"، کلیک کنید.