جایگاه حوزه سلامت در برنامه های درسی خالی است

ستاری فرد در جمع خبرنگاران:

جایگاه حوزه سلامت در برنامه های درسی خالی است

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش گفت: جایگاه حوزه سلامت در برنامه های درسی خالی است که امیدواریم با بازنگری در برنامه های درسی ملی انجام شود.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، صادق ستاری فرد، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران درباره برنامه های وزارت بهداشت و معاونت تربیت بدنی و سلامت، اظهار کرد: برنامه ها و فعالیت های مشترکی که با وزارت بهداشت دنبال می شود موضوع مهم درباره مکمل یاری ویتامین هاست.

وی با بیان اینکه مسیله بهداشت دهان و دندان به طور جدی دنبال می شود، تصریح کرد: برنامه ای در دستور کار قرار دارد و مسیله پایش سلامت دانش آموزان به زودی انجام می شود. برخی از ناهنجاری هایی وجود دارد که ممکن است خود دانش آموزان، خانواده ها و یا حتی معلمان از آن بی اطلاع باشند و غربالگری وضعیت سلامتی و هنجاریابی دانش آموزان از برنامه های جدی ما در این معاونت است.

ستاری فرد با اشاره به برنامه هایی که پس از انجام پایش دانش آموزان در پیش است، اضافه کرد: مداخلات و ارجاعات حوزه بهداشتی یا بالینی وجود دارد که در قالب یک بسته بهداشتی و درمانی کار را دنبال می کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت با اشاره به برنامه های این معاونت، ادامه داد: این معاونت با وزارت جهاد کشاورزی درخصوص آموزش محیط زیست و آموزه های زیست محیطی اقدامات مشترکی انجام داده است.

جایگاه حوزه سلامت در برنامه های درسی خالی است

وی با بیان اینکه معاونت تربیت بدنی با جمعیت هلال احمر طرح دادرس را راه اندازی کرده است، اظهار کرد: دانش آموزان ما در سنینی هستند که ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی دارند تا آموزه های امدادی و سلامت محور را به آن ها انتقال دهیم؛ این آموزه ها در قالب طرح ماهر یعنی مهارت آموز کمک های اولیه و امدادی انجام می شود و از این طریق خانواده ها نیز آگاه می شوند.

ستاری فرد با بیان اینکه خودمراقبتب و دگرمراقبتی از طریق طرح ماهر انجام می شود، ابراز کرد: جایگاه حوزه سلامت در برنامه های درسی خالی است که امیدواریم با بازنگری در برنامه های درسی ملی انجام شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت با اشاره به اینکه بخشی از برنامه های درسی هفتگی دانش آموزان باید به موضوع سلامت و بهداشت اختصاص پیدا کند، تصریح کرد: حوزه آموزش و ارزشیابی در برنامه درسی نیازمند توجه جدی است. فکر می کنم در شورای عالی آموزش و پرورش مسیله بازنگری در برنامه درسی به زودی مورد توجه قرار گیرد و از این طریق بتوانیم ظرفیت هایی را برای حوزه بهداشت و سلامت در نظر بگیریم.

مهم ترین موضوع بسترسازی برای موضوعات سلامت محور مدرسه است

وی با بیان اینکه هفته سلامت به صورت نمادین اجرا می شود، تشریح کرد: برنامه های ذکرشده کل سال را پوشش می دهد. در واقع، این هفته نمادین برای در جریان گذاشتن و مورد توجه قرار دادن آحاد جامعه به برنامه های پیش رو برای کل سال است.

ستاری فرد با اشاره به شعار سال انتخاب شده در معاونت تربیت بدنی و سلامت، اظهار کرد: شعار سال مبنی بر موضوع خانواده و مردمی سازی است.

به گفته معاون تربیت بدنی و سلامت، مهم ترین موضوع بسترسازی برای موضوعات سلامت محور مدرسه است. مدرسه به عنوان نقطه اتکا دولت و ملت و پنجره خدمات اجتماعی مطرح است. در واقع یکی از مهم ترین ارکان خانواده محور بودن نهادهای اجتماعی مدرسه به شمار می آید و لازم است ما از ظرفیت مدارس برای تحقق این شعار و سیاست استفاده کنیم.

ستاری فرد خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یک عزم جدی برای تحقق این آموزه ها و آموزش های حوزه بهداشت و سلامت از طریق مدارس دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جایگاه حوزه سلامت در برنامه های درسی خالی است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جایگاه حوزه سلامت در برنامه های درسی خالی است"، کلیک کنید.