جزییاتی درباره خفگی ببر 11 ساله ی باغ وحش مشهد

آفتاب نیوز :

کورش هنرمند عنوان کرد: این ببر 11 ساله، در تاریخ 12 بهمن ماه و شبانه تلف شد و حیوان را  تلف شده پیدا کردیم.

وی افزود: طبق پروتکل کاری، در همان موقع به دامپزشکی و محیط زیست اطلاع دادیم و با حضور نمایندگانی از محیط زیست و اداره کل دامپزشکی، کالبدگشایی انجام  و نمونه بلافاصله به اداره کل دامپزشکی فرستاده شد.

هنرمند خاطرنشان کرد: نه در کالبدگشایی و نه در نتایج آزمایش ها هیچ  موردی از بیماری مشاهده نشد و با توجه به مشاهدات، همه صاحبنظران در این زمینه متفق القول علت تلف شدن را  قطعه ای از غذای حیوان که  بر اثر رفلاکس طبیعی درگلوی حیوان گیر کرده بود، می دانند.

دامپزشک باغ وحش مشهد افزود: رفلاکس در گربه سانان یک امر دفاعی بوده و طبیعی است. با توجه به مکانیسم گربه سانان که خود را لیس می زنند وقتی که مو داخل معده زیاد شود این مکانیسم برگرداندن غذا را در مواقعی خاص  انجام می دهد. طبق مشاهدات کالبدگشایی، غذایی که حیوان خورده بود بقایای آن در معده بود و هنگام برگرداندن غذا قطعه بزرگی از آن در گلوی حیوان گیر کرده و منجر به تلف شدن حیوان شده است.

وی در مورد نوع غذایی که این ببر مصرف کرده بود، توضیح داد: غذای این حیوان همان غذایی بوده که سایر گربه سانان نیز در همان روز از آن استفاده کردند و خود نوع غذا مشکلی نداشته و بر اساس دستور غذایی تایید شده بوده است.

 هنرمند گفت: تاکنون چنین موردی در باغ وحش اتفاق نیفتاده و حیوانات با تقلای خودشان این موضوع را رفع می کنند و این حادثه برای این ببر که حیوان باوقار و آرامی بود طی شب اتفاق افتاده و منجر به مرگ حیوان شده است.

وی با بیان اینکه بر خوراکی که گونه های مختلف باغ وحش مصرف می کنند نظارت کاملی صورت می گیرد، گفت: هر ماده  غذایی که به مصرف حیوانات باغ وحش مشهد می رسد، با تاییدیه دامپزشکی است و مورد خارج از برنامه نداریم.

  دامپزشک باغ وحش مشهد در مورد تعداد ببرهای موجود در باغ وحش مشهد گفت: در حال حاضر در باغ وحش مشهد 11 بچه ببر و 10 ببر بالغ وجود دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزییاتی درباره خفگی ببر 11 ساله ی باغ وحش مشهد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزییاتی درباره خفگی ببر 11 ساله ی باغ وحش مشهد"، کلیک کنید.