جنگ خانوادگی در دنیای تراشه/ مدیران بزرگترین کمپانی ها خویشاوند هستند

به گزارش تیتروز، ارتباط خویشاوندی بین هوانگ و سو به ویژه وقتی جالب می شود که بدانید آن ها مدیریت بزرگ ترین شرکت های حوزه ی کارت گرافیک در ایالات متحده را بر عهده دارند و رقبای سرسختی برای هم محسوب می شوند.

به نقل از مجله تیتروز، انویدیا به لطف سرمایه گذاری هایی که در زمینه ی تولید پردازنده های هوش مصنوعی انجام داده، توانسته است به پیشرفت خیره کننده ای دست یابد و به سومین شرکت ارزشمند در آمریکا تبدیل شود. درحال حاضر مدل های پرقدرت گرافیک انویدیا نظیر H200 زیرساخت سرویس های مرتبط با هوش مصنوعی مانند ChatGPT را تشکیل می دهند.

از طرف دیگر مدل های مختلف پردازنده و کارت گرافیک AMD توانسته اند قدرت بالایی را در زمینه ی پردازش گیمینگ و هوش مصنوعی از خود نشان دهند و رقابت نزدیکی با پردازنده اینتل و گرافیک های انویدیا داشته باشند.

سخنگوی تیم سبز نسبت فامیلی میان دو مدیر تایوانی را تایید و اعلام کرده که سو از طرف خانواده ی مادری خود با هوانگ فامیل است. سو نیز در سال 2020 به این موضوع اشاره کرده و از رابطه ی خویشاوندی دور خود با هوانگ پرده برداشته بود.

به گفته ی جین وو، روزنامه نگار تایوانی، مادر هوانگ خواهر پدربزرگ مادری سو است. حساب کاربری جینولوژیست که نسب خانوادگی افراد معروف را پیگیری می کند، شجره نامه ای را در صفحه ی فیسبوک خود منتشر کرد که نشان می دهد مادر هوانگ فرزند دوازدهم خانواده و 18 سال از پدربزرگ سو کوچک تر بوده است.

هوانگ و سو در دوران کودکی از تایوان به قسمت های مختلفی از ایالات متحده مهاجرت کردند و با وجود رابطه ی خویشاوندی و تفاوت سنی کمی که دارند، به نظر می رسد که با هم بزرگ نشده اند.

هوانگ در سال 1963 در شهر تایپه متولد شد و بخشی از کودکی خود را در تایوان و تایلند گذراند. در سال 1973، والدین هوانگ به دلیل ناپایداری شرایط اجتماعی در جنوب شرقی آسیا، او و برادرش را به نزد خویشاوندان خود در ایالات متحده فرستادند.

از طرف دیگر، سو در تاینان، شهری در جنوب غربی تایوان، متولد شد. او همراه با والدین و برادرش در دو سالگی به ایالات متحده مهاجرت کرد، در نیویورک بزرگ شد و در دانشگاه MIT تحصیل کرد.

با وجود همه ی تفاوت ها، مسیر شغلی دو همزاد تایوانی تطابق یافت و هر دو اکنون در راس دو شرکت بزرگ دنیا قرار دارند.

هوانگ در سال 1993، پس از کار در شرکت های LSI Logic و AMD در نقش های مختلف، انویدیا را تاسیس کرد. او به دلیل رشد فراوان در زمینه ی هوش مصنوعی مولد امسال ثروت خود را افزایش داد و اکنون به گزارش بلومبرگ، حدود 40 میلیارد دلار ثروت دارد.

سو پس از 12 سال فعالیت در IBM و تقریباً پنج سال در Freescale Semiconductor، در سال 2012 به AMD پیوست و در سال 2014 مدیرعامل این شرکت شد و اکنون حدود 1٫1 میلیارد دلار ثروت دارد.

ارزش بازار فعلی انویدیا بیش از دو تریلیون دلار است که آن را به بزرگترین شرکت حوزه ی تراشه در جهان تبدیل کرده است. AMD با ارزش بازار بیش از 341 میلیارد دلار فاصله ی زیادی با انویدیا دارد، اما همچنان یکی از سرشناس ترین شرکت های دنیا است.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنگ خانوادگی در دنیای تراشه/ مدیران بزرگترین کمپانی ها خویشاوند هستند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنگ خانوادگی در دنیای تراشه/ مدیران بزرگترین کمپانی ها خویشاوند هستند"، کلیک کنید.