حاجی دلیگانی: پایش مداوم سلامت سربازان کاری سخت اما لازم است

یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت در دسترس تر بودن خدمات روانشناسی در نیروهای مسلح گفت: این نیاز در همه جای جامعه لازم است به ویژه در جاهایی که انسان ها اختیار و امکانی در دارند که در اختیار دیگران نیست.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با تیتروز در پاسخ به پرسشی درباره اهمیت پایش روانی سربازان حین انجام خدمت وظیفه عمومی با بیان اینکه «سرباز از دل جامعه بلند می شود و مسایلی که در کف جامعه داریم در جامعه ای سربازان نیز وجود دارد»، اظهار کرد: رهبری چندسال پیش درباره موضوعات مرتبط با بصیرت مباحثی داشتند مبنی بر اینکه گاهی وقت ها یک سنگ ریزه، جلوی آب روان را می گیرد؛ بر همین اساس نیز گاهی اوقات مسایلی در ذهن سربازان ایجاد می شود که کسی نیست آنها را حل کند.

وی افزود: ممکن است مشکلی در ذهن یک سرباز جوان به صورت حل نشده وجود باشد یا اینکه خدای ناکرده فرمانده او به نوعی با او رفتار کرده باشد که او احساس تبعیض کند.

این نماینده مجلس گفت: پیش از آغاز دوران خدمت عمومی در جریان معاینات پزشکی سربازان، چنانچه سربازی اشکال جسمی یا روحی داشته باشند، کمیسیون های پزشکی تشخیص می دهند؛ گرچه پایش مداوم سلامت سربازان حین خدمت کار سختی است اما لازم است که این اقدام صورت بگیرد.

حاجی دلیگانی در پاسخ به پرسشی درباره اهمیت در دسترس تر بودن خدمات روانشناسی در نیروهای مسلح تاکید کرد: این نیاز در همه جای جامعه لازم است به ویژه در جاهایی که انسان ها اختیار و امکانی در دارند که در اختیار دیگران نیست.

به گزارش تیتروز، پژوهشگران ایرانی در پژوهشی که در پاییز سال 1399 منتشر شده، به بررسی وضعیت سلامت روان و عوامل تاثیرگذار بر آن در سربازان ایرانی پرداختند. در این پژوهش تاکید شده است که «واحدهای مشاوره در یگان های نظامی می توانند از دیگر آسیب های اجتماعی احتمالی پیشگیری کنند و سلامت روانی افراد را ارتقا دهند. در این زمینه سنجش ویژگی های شخصیتی سربازان در بدو ورود به مراکز نظامی و برگزاری کارگاه های مقابله ای می تواند حتی الامکان از بروز آسیب های احتمالی پیشگیری کند.»

پایان خبر تیتروز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حاجی دلیگانی: پایش مداوم سلامت سربازان کاری سخت اما لازم است" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حاجی دلیگانی: پایش مداوم سلامت سربازان کاری سخت اما لازم است"، کلیک کنید.