حرکت زایران از مشعر به منا آغاز شد

حرکت زایران از مشعر به منا آغاز شد

صدها هزار زایری که شب برای وقوف در این سرزمین به مشعرالحرام آمده بودند پس از اقامه نماز صبح و با نزدیک شدن به طلوع آفتاب حرکت خود را به سمت منا آغاز کردند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری تیتروز، مزدلفه شنبه شب تا بامداد امروز (دهم ذی الحجه با تقویم عربستان) مملو از انبوه جمعیت بود که  برای ادامه مناسک خود به این سرزمین آمدند.

زایران ایرانی نیز  شب را در مشعرالحرام به سر بردند و مطابق احکام شرعی، بعد از نماز صبح و با طلوع آفتاب به صورت پیاده رهسپار سرزمین منا هستند.

آنها در روز دهم ذی الحجه (یکشنبه) که روز عید قربان در عربستان است، در سرزمین منا اعمالی نظیر رمی جمرات (سنگ زدن به شیطان)، قربانی کردن (گوسفند، گاو یا شتر) و حلق و تقصیر (تراشیدن یا کوتاه کردن موی سر) را انجام می دهند و سه روز را در آنجا بیتوته خواهند کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حرکت زایران از مشعر به منا آغاز شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حرکت زایران از مشعر به منا آغاز شد"، کلیک کنید.