حسین ناصری – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان

  • استان: خراسان رضوی
  • حوزه انتخابیه: فریمان، سرخس و بخشهای احمد اباد و رضویه
  • شعار انتخاباتی: (وعده صادق، تغییر به نفع مردم، ایران مقتدر)

پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری تیتروز با عنوان «با تیتروز انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

حسین ناصری یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از ایشان و پاسخ هایشان به سوالات تیتروز در دو بخش کشوری و استانی را می خوانید:

– حسین ناصری سرهنگ بازنشسته ارتش، علاوه بر طی دوره های نظامی دارای تحصیلات دانشگاهی لیسانس الهیات از دانشگاه فردوسی مشهد، لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور فریمان و فوق لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد اسلامی تربت حیدریه، کاندیدای دوره دوازدهم مجلس شورای

* مهم ترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

وقتی نماینده با هزینه و تبلیغات زیاد به مجلس برود و صداقت و شجاعت و تخصص لازم را نداشته باشد بیشتر رای ممتنع خواهد داد. نماینده باید موافق یا مخالف رای بدهد مجلس باید وکیل ملت باشد نه غیر ان.

*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

مجلس قوی با شجاعت و بدون تعارف نقش نظارتی خود را انجام خواهد داد و در قانون گذاری تعارض منافع و توصیه دیگران اثری نخواهد داشت.

*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب، چه اقداماتی ضرورت دارد؟

نماینده باید طرفدار قشر ضعیف و همه مردم باشد باید مثل مردم در کنار مردم زندگی کند و مشکل حوزه انتخابیه را کاملاً بشناسد مرفه بی درد و تجمل گرا خبری از مشکل قشر ضعیف جامعه نخواهد داشت.

*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه ها چه تاثیری می تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی گاه این همراهی و همکاری چیست؟

قوای سه گانه در سیاست خارجی باید هم آهنگ و هم صدا و متحد باشند ولی لازمه پیشرفت کشور تفکیک قواست مجلس باید وظیفه نظارتی خود را بر هردو قوه اعمال نماید و تعارفی نداشته باشد و در رای اعتماد و استیضاح مصلحت کشور و منافع ملی را در نظر بگیرد.

* مسوولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟

باید فرهنگ عمومی جامعه در انتخابات بالا برود و نماینده باید در انجام وظیفه منافع مردم و خدا را در نظر بگیرد و افراد صالح و شجاع و متخصص و بومی به مجلس بروند و مجلس باید شفافیت ارا را عمل نماید و دوره نمایندگی مجلس حداکثر دو دوره باشد و بیش از آن به مصلحت و منافع ملی نیست.

*مردمی بودن یکی از خصیصه های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام زدگی و طرح شعارهای غیر واقع بینانه اسیر شود؟

وقتی نماینده بومی و متخصص و شجاع باشد و ضعف شخصیتی نداشته باشد و همواره در کنار مردم خواهد بود و شعار غیرواقعی نخواهد داد. و نماینده باید شان نمایندگی را حفظ نماید و افراد ناسالم را از خود دور نماید.

* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسوولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟

برای تصویب لوایح اصل منافع ملی و کشور باید مد نظر همه ی نمایندگان قرار گیرد و بخشی زدگی و محدود فکر کردن با منافع و سیاست کلی کشور منافات دارد و نماینده یک حوزه نماینده کل کشور است و باید به منافع ملت فکر کند نه منافع حوزه خود.

  • سوالات استانی:

* برای توسعه ظرفیت بازارچه های مرزی استان جهت افزایش صادرات و واردات چه برنامه ای دارید؟

1- خطوط مواصلاتی شامل ریلی و جاده ای توسعه یابد و حمل و نقل با هزینه کم صورت گیرد .2- تشویق به سرمایه گذاری داخلی و خارجی 3 -ایجاد امکانات لازم مثل هتل و مراکز تفریحی و گردشگری 4- بالا بردن افزایش ارزش پول ملی و ایجاد ارتباط بین بانکی داخل و خارج بر اساس منافع متقابل 5- دادن وام کم بهره برای نوسازی وسایل حمل و نقل جاده ای

* مشهداز 56 ملیت مختلف در حوزه سلامت، پذیرش دارد. برای توسعه گردشگری سالمت استان خراسان رضوی چه برنامه هایی باید تنظیم و عملیاتی شوند؟

با توجه به وجود اثار فرهنگی و تاریخی و مذهبی (حرم امام رضا (ع)) و وسعت استان و مراکز بیمارستانی و پزشکان فوق تخصص در زمینه گردشگری و سلامت می توان سرمایه های داخلی و خارجی را برای توسعه جذب نمود.

* برای مقابله به حاشیه نشینی و نوسازی بافت های فرسوده، چه برنامه ای دارید؟

حاشیه نشینی و بافت فرسوده نتیجه فقر و مشکل اقتصادی مردم است. باید وضعیت اقتصادی و فرهنگی جامعه بهبود یابدوامکانات لازم مثل دادن زمین و وام کم بهره برای نوسازی بافت فرسوده اقدام شود.

حسین ناصری

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حسین ناصری – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حسین ناصری – خبرگزاری تیتروز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.