حضور «آخرین شیهه…» در ژاپن/ «چرچی» به جشنواره ایتالیایی رفت

به گزارش تیتروز، فیلم کوتاه «آخرین شیهه اسبی که خواب پروانه شدن دیده بود» به کارگردانی مهدیه محمدی، تهیه کنندگی سیدمحمدرضا حسینی و نویسندگی محمدمهدی عزیزمحمدی به بیست و پنجمین دوره Short Shorts Film Festival & Asia راه پیدا کرد.

به گزارش تیتروز،جشنواره بین المللی فیلم کوتاه Short Shorts ژاپن یکی از بزرگترین و مهم ترین جشنواره های فیلم کوتاه آسیا و مورد تایید آکادمی اسکار است که برنده جایزه بزرگ این جشنواره به رقابت اسکار معرفی می شود.

بیست و پنجمین دوره این جشنواره 6 تا 17 ژوین برابر با 17 تا 28 خرداد در توکیو ژاپن برگزار می شود.

این اثر که پخش بین المللی آن برعهده سولماز اعتماد است، پیش از این در سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم Sguardi Altrove، سی و هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فرایبورگ (FIFF) و سیزدهمین دوره جشنواره Queens World Film حضور یافته و جایزه ویژه هیات داوران جشنواره زنان Sguardi Altrove را از آن خود کرده بود.

مهدخت مولایی و نیما نادری بازیگران فیلم کوتاه «آخرین شیهه اسبی که خواب پروانه شدن دیده بود» هستند که در موسسه فرهنگی هنری «نگاه آخر» و با حمایت انجمن سینمای جوانان ایران تولید شده است.

«چرچی» به جشنواره ایتالیایی رفت

همچنین، فیلم کوتاه داستانی «چَرچی» به کارگردانی مهدی بهزادپور و تهیه کنندگی حسین اسکندری، سومین حضور بین المللی خود را در سیزدهمین جشنواره بین المللی تراکو ایتالیا تجربه خواهد کرد.

این جشنواره، فیلم های کوتاه تا 16 دقیقه را در شاخه های موضوع آزاد، آگاهی اجتماعی، انیمیشن و موزیک ویدیو، از سراسر جهان برای نمایش و رقابت می پذیرد و جایزه بزرگ بین المللی خود را به بهترین فیلم کوتاه با موضوع و خاستگاه «مدیترانه، محل تلاقی مردم و فرهنگ ها» اهدا می کند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «پسر بچه ای در روستا یک تبلت هدیه می گیرد که با آن درسش را ادامه دهد، ولی از آن استفاده درستی نمی کند و … .»

این فیلم کوتاه پیش از این در چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی باکو 2023 و سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی CMS هند 2024 حضور داشته است.

عواملی که در ساخت این اثر با مهدی بهزادپور همکاری داشته اند عبارت اند از: تهیه کننده: حسین اسکندری، فیلم نامه نویس: فاطیما اباحمزه، صدابردار: محمد بازرگان، صداگذار: علی نوری، فیلم بردار: مهدی بهزادپور، گریم: سمیرا شبانی، طراح صحنه: مهدی بهزادپور، تدوین گر: حسین مطلبی، طراح پوستر: میثم جهان بین، سرمایه گذار: حسین اسکندری و بازیگران: آتش تقی پور، پدرام ملکی، مریم اسدی و فریبا جابری.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حضور «آخرین شیهه…» در ژاپن/ «چرچی» به جشنواره ایتالیایی رفت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حضور «آخرین شیهه…» در ژاپن/ «چرچی» به جشنواره ایتالیایی رفت"، کلیک کنید.